B Blok Bakery

B Blok Bakery Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Uzun süredir herkesin yakın kadrajında olan B Blok’u ziyaret etme fırsatım oldu. Yaklaşık 1 ay önce ikinci şubelerini açarak, oluşan talebe karşılık vermiş olduklarını söyleyebilirim.

Yeme içme sektöründe son 1 yılda nereye baksak lokmacılari görüyorduk. Sonra teker teker kapandılar. Herkes merakla bu sefer ne çıkacak diye bekliyordu. Bir anda çıkmasa da San Sebastian Cheesecake birçok markanın üretmeye başladığı bir tatlı oldu. Çoğu marka menüsüne ekledi. Kimileri sınavı geçemedi ve menülerinden kaldırdı. Bu sınavı geçememe durumu da elbet de damak tadınıza yeni yerleştiği ve önceden bildiğimiz bir lezzet olmamasından dolayı karşılaştırma ile sağlandı. Hep en iyisi ile karşılaştırmaya alışık olduğumuzdan dolayı bu lezzeti de “San Sebastian” denilince akla ilk gelen B Blok ile karşılaştırır olduk. Bu süre içerisinde acaba daha iyisi duyulacak mi diye bekledim. Fakat baktım ki herkesin gözdesi olmaya devam ediyor. Ben de yerinde tatmak için gittim.

Önemli bir not bırakıyorum: Pazar günleri kapalılar, aman dikkat, hayalleriniz yıkılmasın.

Ambiyans / Dekor

Öncelikle ilk şubelerine gittik. Burası oldukça küçük bir mekan ve önünde uzun kuyruklar vardı. İçeride maksimum 10 masa olmasına rağmen insanlar beklemeye devam ediyordu. Biz yeni şubelerini ziyaret etmek istediğimiz için oraya gittik. Yeni şubeleri, ilk şubelerine 3 4 dakikalık yürüme mesafesinde. Çok daha büyük bir oturma alanına sahip. Hem iç hem dış oturma alanları açısından oldukça yeterli. Tatlı ve içecek servisinin hazırlandığı tezgahın bir kısmı bar masaları ile oturma alanına çevrilmiş. Tezgahın karşı duvarı aynalarla kaplanmış, böylece mekan olduğundan büyük algılanır olmuş. Bu duvara yaslı olarak koltuk, koltukla ilişkili mermer ve ahşap masalar ve masaların karşı tarafına da tabiki sandalyeler var. Kafeden içeriye girerken öncelikle açık alan olarak kullanılan bahçe bölümünden geçilerek kapalı alana giriyorsunuz. Açık alan aralara serpiştirilmiş masalardan oluşuyor. Mekandaki genel renkler; turuncu, beyaz ve yeşil diyebilirim. Dolayısıyla mekan otururken ferah ve sıcak bir ambiyansa sahip olduğunu hissedeceksiniz.

Lezzet

B Blok, iki önemli tatlısı ile meşhur. Birincisi San Sebastian Cheesecake, ikincisi de Beyaz Çikolatalı Browni. San Sebastian Cheesecake özellikle içerisinde barındırdığı krema, krem peynir gibi malzemelerden dolayı yumuşak – iç sesim:yumuş – soft bir tatlı. Eğer hafif bir tatlı istiyorsanız tercihiniz cheesecake olmalı. Servisi 2 dilimden oluşuyor ve 20 TL. Fiyat/performansı oldukça iyi. İki kişi paylaşabilirsiniz, fakat bir kişiye de fazla gelmeyecektir. Ayrıca yarım porsiyon söyleyebiliyorsunuz. Böylece 1 dilimi 10 TL’ye alıyorsunuz, mis.

Gelelim ikinci tatlılarına. Beyaz Çikolatalı Browni, içerisinde beyaz çikolata bulunan ve sıcak servis edilen, biraz ıslak ıslak olan bir browni. Hani başka yerlerde browni isteriz ve kek gelir ya, bildiniz mi? İşte bu öyle sahte brownilerden değil, gerçek browni. Bir de içine beyaz çikolata koymuşlar. Bir de ısıtılıp getirilince of! Browninin fiyatı da 20 TL. Bence bir kişi için ağır bir tatlı, iki kişi paylaşırsanız nefis olur. Dilimi oldukça büyük, fiyat/performansı da oldukça iyi.

Lezzet açısından iki tatlıda da aradığınızı bulacaksınız. Hatta belki fazlasını. Biz yanına çay söyledik. Kahveleri de eminin güzeldir ama böyle tatlıların yanına çay sevenlerdeniz. Yer kalırsa üzerine bir de kahve söyleyin. : )

Servis / Hız Kalitesi

B Blok’un iki şubesini birbirinden ayıran temel konu servis şekli ile ilgili. İkinci şubelerinde daha hızlı olabilmek için sanırım self servis stratejisine geçmişler. Siparişinizi kendiniz söylüyorsunuz, ödemesini yapıyorsunuz. Çayınızı kahvenizi tezgahın devamındaki çay/kahve bölümünden alıyorsunuz. O esnada tatlılarınız tepsiye konuyor. Eğer Browni söylediyseniz numaralı fişiniz ile yaklaşık 15 dakika bekliyorsunuz. Numaranızı duyunca Browniyi alıyorsunuz. O gelene kadar san Sebastian bitmiş oluyor zaten. : ) Servis, self servis olsa da gayet hızlılar. Dolayısıyla bu konuda sorun yaşamayacaksınız.

İşin özü biz B Blok’u sevdik. Anadolu Yakası’nın taksisi olduğumuzdan, denizi geçmelerini dört gözle bekliyoruz. Hissediyorum gelecekler. <3

#Rotabu

İlginizi çekebilecek yazılar!

This Post Has One Comment

Bir cevap yazın