Bride to Be | Gelinlik & Aksesuar Butik Önerileri

Bride to Be | Gelinlik & Aksesuar Butik Önerileri

Selâmlar bride’ larim. Bride olmuş kadar olan #teambride’ larım. : )

Blog serüvenine başlar başlamaz evlilik serüvenine adım atınca tabi buralara biraz ara vermiş oldum. Başlayamadım demek daha doğru olur sanırım : ) Madem öyle ben de bu süreçteki tecrübelerimi de sizinle paylaşayım derim. Ne dersiniz?

Düğün yerinden, yeni evinize; ev dekorasyonundan çay süzgecine; gelinlikten saç aksesuarlarına; gelin buketinden atmalık çiçeğe aklınıza ne gelirse hatta muhtemelen gelmezse düşünmeniz gereken bu döneme hoş geldiniz.

En çok duyacağınız sözleri hemen sıralayalım, duymayan varsa şanslı : )

  1. Bunlar tatlı telâşlar
  2. Bunlar daha iyi günleriniz (Hani tatlı telâştı?)
  3. Asıl evlendikten sonra başlayacak sıkıntılar.
  4. Daha mobilya/beyaz eşya almadınız mı?
  5. Ne demek misafir takımı olmayacak? (Neden şimdiye kadar olmuş, asıl soru bu)
  6. Halısız ev mi olurmuş canım?!
  7. Sen zaten yemek yapacaksın evle iş yakın olsun? (Evde tek mi yaşıyorum ki?)

Herkesin çook şey bildiğini sandığı bu dönemde tek bildiğim şey kimseyi dinlememem gerektiği oldu. Herkesin ilişkiye bakışı, karşısındaki kişi ile tutturduğu çizgi çok farklı. Dolayısıyla gerçekten fikir vermek amaçlı konuşan herkesi dinlemenizi geri kalanları  “hı hı evet” ile uğurlamanızı öneriyorum. Şimdi ben fikir vermek amaçlı burada olduğum için beni dinleyeceksiniz, haahaha : )

Bu süreçte hakkını ödeyemeyeceğiniz bir grup varsa o da #teambride’ larınızdır. Onları da dinleyebilirsiniz. : )

Eğer siz de benimle ayni çizgideyseniz eminim önereceğim butik gelinlikçilere bayılacaksınız. Peki benim çizgim ne? Olabildiğince sade olalım, abartıdan kaçalım. Herkes düğünde eğlensin, birbirimizi kasmayalım. Arkadaşlar bu çizgide değilseniz de gelin lütfen ortada buluşalım. İnanıyorum hepiniz prensessiniz ama n’olur yeter bitsin bu prenses gelinlikler nolurrrr. : )

Şimdi lafı fazla uzattım ama bence gerekliydi. Geçiyorum mekânlarımıza. Bahsedeceğim 3 harika butik var. Bunlardan ilki gelinliğimi de aldığım, Caddebostan’ dan bir gelinlik dükkânı.

IVORY

Caddebostan’ da Boyner ve Marks&Spencer’ ın 100 m ilerisinde bulunan Ivory’ e uğramadan gelinliğinize karar vermeyin derim. Çalışanlarının ve mekânın enerjisinin de gelinlikleri kadar iyi olduğunu söylemeliyim. Modern, sade ve zarif gelinlik modelleri arasında kararsız kalmamanız imkansız. Kendine özgü modelleri olan marka, dikkat ettiğim kadarıyla yurtdışındaki trendleri de yakından takip ediyor. Ayrıca gelinliğinize uygun gelin tacını da  tasarladıklarını söylemeden geçemicem. : )

Eylül gelinlerinin dahi Nisan ayında gelinlik baktığını bilerek erkenci olmanızı öneriyorum. Ben 2 ay kala gelinliğime karar vermiştim, çalışılmaya başlanmıştı. Gecelerini gündüzlerine katarak çalışıyorlar, bi bakıyorsunuz siz de gece yarısı olmuş oradasınız, kızamıyorsunuz çünkü çabaları ve emekleri çok. Özellikle Cansu’ya teşekkürler : *

BRIDELYMADE

Şimdi sıra geldi düğünde herkesin aşık olduğu gelin buketimin mimarlarına. Bridelymade, 2 yakın arkadaşın hayalleriyle ortaya çıkan gelinlik aksesuarları yoğunlukta olmasının yanında Gelinlik tasarımları da olan Nişantaşı butiği. Burcu ve Gökçe ilgili, sizin isteklerinizi önemseyen, çizgileri çok net olan 2 harika insan. Oldu ki size uygun bir şey bulamadınız tam, hemen size uygun tasarımlar ile düğünde mutlu olmanızı sağlayacaklardır. Onların fikirlerini ve tecrübelerini dinlemenizi öneriyorum. Aşık olunan gelin buketim şimdiden evimin her köşesini gezdi. Kurutulmuş gerçek çiçeklerden tasarlandığı için uzun yıllar bizimle olabilecek. : )

RENT IS THE NEW CHIC

Adından da anlaşılacağı üzere burası gelinlik, elbise ve aksesuar kiralama dükkânı. Hem tasarım gelinlikleri hem de düğün gününden sonra dolapta bekleyen gelinlikleri sahipleriyle buluşturuyor. Markanın yaratıcısı ise Müge Mepa. Burada da bedeninize uyan gelinlik bulabilirseniz çok şanslısınız. Bir sonraki kiralamaya uyabilecek ufak değişiklikleri yapabiliyorlar. Karar vermeden önce uğramanızda fayda var. Aksesuar çeşitlerine bakmak için bile gitmelisiniz; düğün, fotoğraf çekimi, save the date gibi farklı konseptlere uygun harika aksesuarları var.

Birçok araştırma sonucu keşfettiğim ve kesinlikle bu kategoride çok iyi olduklarını düşündüğüm markaları sizinle paylaştım. Hiç şüphesiz kendinize uygun şeyler bulacaksınız. Gözünüz kapalı mağazadan içeriye girebilirsiniz.

Bu süreci en güzel şekilde atlamanız dileğiyle! Unutmayın bu sizin gününüz!

Sevgiyle,

#Rotabu

#gelinlikrotası #rota #rotabusocial #bride #bridetobe #wedding #checklist #savethedate #gelin #gelinlik #dugun #bridelymade #ivory #rentisthenewchic #gelinbuketi #gelinaksesuarlari #bridalatelier #istanbul #nişantaşı #caddebostan #wwedding #weddingbouquet #flowers #accessories #teambride #gelintacı #bridalaccessories #weddingdress #vintagegelinlik #bohoweddingdress #weddingflower  #tiara #bridalhairaccesories

Bir cevap yazın