Coffee Festival Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Coffee Festival Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kahve severler, sizleri Rotabu ellerinden çıkan “Coffee Festival” görseli ile karşılıyorum! : )

İçtiği kahvenin çekirdeği hakkında detaylı bilgiye sahip olan da, dost sohbetinde kahveci kesilen de, sadece soğuk kış günlerinde kahveyi hatırlayan da, her güne kahveyle başlayan da, sadece kokusuna bayılan da, hatta sırf fotoğraf çekmek için kahveyi eline alan da, arkadaşıyla sürüklenip gelen de; kısacası kimi ararsanız bu festivale gelmek için yollara düşmüş olacak. Ne güzel, ne kıymetli ki böyle festivaller, aktiviteler insanları birleştirip ortak payda da buluşturuyor. Belki bugün ufacık bir göz göze gelmeyle o an aynı hisleri yaşadığınızı anladığınız hiç tanımadığınız insanlar olacak. Ekonomik durumunuz yettiğince kendinizi böyle etkinliklere atarak geçen vaktinizi anlamlı kılmanızı öneriyorum, naçizane. : )

Öncelikle Coffee Festival hakkında biraz bilgi vermek istiyorum. İstanbul’ da 2014 yılında başlayan Coffee Festival, günümüzde Ankara ve İzmir’ de de düzenlenmektedir. Kahve markalarının tadımlarının yanı sıra, kahveye dair etkinliklere, seminerlere de ev sahipliği yapılıyor. Yıllar geçtikçe festival konusunda bir önceki yıl ki tecrübeleriyle gelişen bir etkinlik olduğunu söyleyebilirim. Birçok zincir kahve markasının yanı sıra üçüncü nesil kahvecilerin de bulunduğu festival epey ilgi gören etkinliklerin başında geliyor! Kahvenin yanı sıra kahve makinesi markaları da katılımcılar arasında yer alıyor. Dream Sales Machine (dsm) tarafından biletlerin satışa sunulduğunu da belirteyim. (http://dreamsalesmachine.com/) Axess’ in ana sponsor olduğu festivale, Digiturk, Karnaval, Pınar, Kütahya Porselen gibi çok sayıda marka da sponsor olmuş. Hepsine desteği için teşekkürler. : )

İstanbul Coffe Festival, 2014 yılında Galata Rum İlkokul’ u ev sahipliği ile başladı, Haydarpaşa Garı ve Küçükçiftlik Park’ ın ev sahipliğinde devam eder oldu. Starbucks, Cafe Nero gibi zincir markalardan; MOC, Walters Coffee Roastery gibi üçüncü nesil kahveciler ile Arzum Okka’ dan, Delonghi gibi birçok kahve makinesi markasının standını da festivalde bulmak mümkün. Bu sene 21-22-23 Ekim’ de düzenlendi.

Ankara Coffee Festival ise 2017 yılında Bilkent Station ev sahipliğinde ilk kez düzenlendi. Bu sene de kahve tadımının yanı sıra kahve süreci hakkındaki etkinlikler ile festival süslenecek. Caribou Coffee’ den Godiva’ ya; Kronotrop’ dan Petra’ ya birçok kahve dükkanını festivalde görebileceksinz. 28-29-30 Ekim’de düzenlenecek festival bugün başladı! Hadi koşuuun : )
Detayları görmeniz için link; https://www.ankaracoffeefestival.com/.

İzmir Coffee Festival ise 2016 yılında düzenlenmeye başlandı. Kahve tadımı, söyleşiler, sergilerin yanı sıra İzmir’ in farkı konserlere de ev sahipliği yapması. Festival, bu sene de İzmir Arena’ da 12-13-14 Ekim’ de sizleri bekliyor olacak. Baktınız Ankara’ ya koşamıyorsunuz, o zaman siz de İzmir’ i kaçırmayın artık. : ) Konser programını incelediğimizde Gripin, Pamela, Eda Baba gibi birçok ünlü ismi görebiliyoruz. Detaylı incelemeniz için linki ekliyorum; http://coffeefestivalizmir.com/.

İstanbul’ da yaşıyor olmama rağmen bu sene Ankara Coffe Festival’ e katılıyorum. Ankara’ da yaşayan arkadaşlarımızı ziyaret etmek için çıktığımız programa Ankara Coffee Fesitval’ i de ekledik. Güzel bir festival olmasını umut ederek yola düşüyoruz. Umarım yanıltmaz. : )

Şehrin ve sonbaharın tadını çıkarmak için Coffee Festival sizleri bekliyor olacak, kaçırmayın.

Festival sonrası yorumlarımı da sizlerle paylaşıyor olacağım.

Sevgiyle,

#Rotabu

#rotabu #rotabusocial #coffee #coffeefestival #festival #istanbulcoffeefestival #ankaracoffeefestival #instacoffee #coffeetime #barista #concer #experience #istanbul #ankara #izmir #friends #girls #dsm #axess #blog #rehber #bilinmesigerekenler #starbucks #cafenero #cariboucoffee #nespresso #arzumokka #moc #walterscoffee #kronotrop #filtrekahve #filtercoffee #nescafe #turkkahvesi #turkishcoffee #deneyim #seyahat #keşif #weekend #Friday #Saturday #Sunday #sonbahar #autumn #butfirstcoffee

Bir cevap yazın