Ev Gibi Hissettirebilecek Cafe Rotaları

Covid-19 yani genel bilinen adıyla Korona virüsünün yayılmasıyla bir süredir hepimiz sarsılmış durumdayız. Bu durumdan dolayı dışarı çıkma özgürlüğümüz yok. Çünkü sağlıklı kalmalıyız ve sevdiklerimize bu riski taşımamalıyız. Çoğu insan şükür ki durumun farkında ve dışarı çıkmıyor. Bu süreçte herkesin düşünceleri tepkileri çok değişken.. Öylesine haklılar, haklıyız ki.. Başımıza neyin geleceğini bilmediğimiz bir sürecin içerisindeyiz. Sürecin ne zaman biteceği ve nasıl biteceği de belirsiz. Fakat şu an evde olabilen herkes büyük bir lükse sahip ve şükredilesi bir durumda. Sağlık çalışanları başta olmak üzere, hizmet sektöründe olan çoğu kurumda işe gidişler devam ediyor. Kargo şirketleri, market çalışanları, bankalar.. Aslında o kadar çoklar ve o kadar çaresizler ki.. Onlara yük olmamak için acil ihtiyaçlar dışında markete dahi gitmemenizi rica ediyorum. Bunu okuyan herkesin duyarlı olduğuna inanıyorum ama lütfen ekstra ekstra dikkat edelim.

Şimdi aslında amacım hem kendimi hem de sizi motive etmekti. O yüzden biraz güzel şeylerden konuşalım. Bu sürece girmeden hemen önceki günü düşünelim. Eminim erken uyanıp işe gitmek şikayet ediyordunuz ya da trafikten, ya da markette sıra beklemekten.. Kısacası o son gün kızdığımız şeyleri düşünelim. Şimdi hiçbiri yok. Buna odaklanalım kısa bir süreliğine. Evde huzurlu olmaya, kendimizi motive etmeye çalışalım istiyorum. Başka türlüsü pek katlanılır değil çünkü.

#evde kal Türkiye!

Hayatın karmaşasında dışarıda olmak yerine evde olmayı istedik hep, ya da #evgibi konseptli mekanlar aradık durduk. Ben de düşündüm ki, bu ev gibi mekanları birlikte tekrar hatırlayalım. Oralarda neler yemişiz, nasıl güzle köşeleri varmış birlikte bakalım. Özlem giderelim. <3

Bu mekanların sayfalarında gezinip enerji depolayalım. Hatta o mekanlara eğer gittiyseniz, sevdiğiniz bir tatlıyı evde deneyin. Evde olan malzemelerle ne yapabilirseniz onu deneyin. Hayatın akışına ve iyi enerjisine kendinizi kaptırın. Sonra yaptıklarınızın fotoğraflarını çekin, bana gönderin. Eğer gönderirseniz hepsini paylaşıcam. Böylece birbirimizden güç alalım. İnanın ben de bazen aşırı zorlanıyorum. Güzel enerjilerinizi bana göndermekten çekinmeyin lütfen. <3

#evgibi mekanların hepsine dair kısa notlarım burada, detaylar için ise blogdaki mekanlar bölümüne bakabilir, Instagram’da paylaştığım postları inceleyebilirsiniz. 🙂

Dem Moda: Çayın olduğu bir yer nasıl ev olmaz ki.. Sıcacık simitlerle süslenen sofralar, yastıklı köşeler, demlik demlik çaylar. Bunlar bile size kendinizi evde hissettirmeye yetecektir.

Asuman: Çikolata Dükkanı denildiğinde bile yüzünüz gülmüyor mu? Gözümü kapatınca muzip çocuklar etrafta dolanıyor hemen. Asuman’ın tüm tatlıları da içinizi ısıtarak yüzünüzü güldürmeye yetecektir.

Lil Bake Moda: Küçücük bir mekandan içeri girdiğinizde huzura açıldığınızı anlarsınız ya, işte Lil Bake size bunu sunuyor. Modern bir ev yansıması..

Naan Bakeshop: Haftasonu kahvaltıları içten içe hep evde yapılmak istenir. Dışarıda yapılacaksa da rahat bir yer olsun denir. İşte Naan tam öyle bir yer. Evde gibi doğal, lezzetli..

Story Coffee&Food: Arkadaşlarınızla çalışıyor gibi hissettiren büyük ferah bir ev hissi. Çalışanlarla sohbet edip, bilgisayarınıza dönüp çalışıyorsunuz. O sırada yan masadan sıcak bir pancake kokusu geliyor, siz de sipariş vermeye hadi..

Yumma: Küçük şirin bir aile işletmesi olduğunu içeri adım atar atmaz hissediyorsunuz. Koltukta bir kedi, içeride bir soba, küçücük bi asma kat..

Umarım size biraz olsun kendinizi iyi hissettirebilmişimdir. Sağlıkla gezmeye kaldığımız yerden devam edene kadar lütfen #EvdeKalTürkiye

Sevgiler,

#Rotabu

View this post on Instagram

🌿 Hadi biraz #rotabu diyelim. Özledim. 💛 Hayatın koşturmasından yorulduğumuzda hep evimize sığındık. Evimize gidemediğimizde de hep #evgibi mekanlar aradık. Bu haritada da gitmeyi çok sevdiğim ev sıcaklığındaki mekanları işaretledim. Bu mekanlarda vakit geçirmeyi özlüyorum, özlemimi de evde bu mekanlardan sevdiğim köşeleri yaratıp menülerini deneyerek aşıyorum. Size de bunu öneriyorum. Koronadan kaynaklı karantina sürecimiz bitince büyük keyifle hepsinin tadını çıkaracağız elbette. Fakat bu sürenin bitmesine daha var. Dolayısıyla o zaman gelene kadar #evdekalturkiye ki istediğimiz her şeye çabucak ve sağlıkla kavuşalım. Belirttiğim mekanlar tabi ki kapalı, dolayısıyla gitmeyi denemeyiniz, evden çıkmayınız. 🍀 Sizin için bu mekanlardan #evgibi karelerim gelecek. 🌸 •• DEM MODA: Çayın olduğu bir yer nasıl ev olmaz ki.. Sıcacık simitlerle süslenen sofralar, yastıklı köşeler, demlik demlik çaylar. Bunlar bile size kendinizi evde hissettirmeye yetecektir. •• ASUMAN: Çikolata Dükkanı denildiğinde bile yüzünüz gülmüyor mu? Gözümü kapatınca muzip çocuklar etrafta dolanıyor hemen. Asuman’ın tüm tatlıları da içinizi ısıtarak yüzünüzü güldürmeye yetecektir. •• Lil BAKE MODA: Küçücük bir mekandan içeri girdiğinizde huzura açıldığınızı anlarsınız ya, işte Lil Bake size bunu sunuyor. Modern bir ev yansıması.. •• NAAN BAKESHOP: Haftasonu kahvaltıları içten içe hep evde yapılmak istenir. Dışarıda yapılacaksa da rahat bir yer olsun denir. İşte Naan tam öyle bir yer. Evde gibi doğal, lezzetli.. •• STORY COFFEE & FOOD: Arkadaşlarınızla çalışıyor gibi hissettiren büyük ferah bir ev hissi. Çalışanlarla sohbet edip, bilgisayarınıza dönüp çalışıyorsunuz. O sırada yan masadan sıcak bir pancake kokusu geliyor, siz de sipariş vermeye hadi.. •• YUMMA: Küçük şirin bir aile işletmesi olduğunu içeri adım atar atmaz hissediyorsunuz. Koltukta bir kedi, içeride bir soba, küçücük bi asma kat.. 💛 Kendinize iyi bakın. 💫 . . #karantina #quarantina #home #evgibi #likehome #kesif #instadaily #mood #kadikoy #moda #instablogger #zomatoblog #zomato

A post shared by Rotabu (@rotabu_) on

Bir cevap yazın