Günün Her Saatine Uygun Bir Mekan: Grandma

Grandma Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Bazen arkadaşlarınızla buluşma planı yaparken, herkesin isteği farklı olabiliyor. Hatta istekten öte özlelikle haftasonu ani bir buluşma yapacaksanız herkes farklı saatlerde farklı öğünler yemiş oluyor. Erkenci olanlar haftasonu 9 da kahvaltı yaparken, geç kalkmayı sevenler 12’de kahvaltı yapıyorsa ortak bir öğünde buluşmak zor gelebiliyor. Bu nedenle sadece kahveciye gitseniz birisine uymuyor, kahvaltı mekanına gitseniz diğerine.. Hal böyle olunca herşeyin olduğu, uzun sohbetlerle akşam yemeğini dahi burada yeriz başka yere gitmeye gerek yok dediğiniz mekan arayışına girebilirsiniz. İşte tam buna uygun bir seçenek olarak size Grandma’yı öneriyorum.

Grandma, İstanbul’da Suadiye ve Teşvikiye şubeleri, İzmir’de ise Hilltown ve Mavibahçe AVM’de olmak üzere 4 şubesiyle İzmir ve İstanbullular ile buluşuyor. Hadi gelin yakından bakalım;

Ambiyans / Dekor

Grandma’nın Suadiye şubesine çok fazla gitmiş biri olarak Suadiye şubesi özelinde konuşacağım. Fakat gözlemlerime göre her şubesinde dekoru aynı çizgide devam ettiriyorlar. O yüzden eminim fikir verecektir. Grandma Suadiye’nin en en sevdiğim yanı girişteki kocaman bahçesi. Sigara içilmeyen temiz hava soluduğunuz harika bir ön bahçe burası. Üzeri kapatılabildiği için kışın da rahatça oturulabilir. İç mekanı da oldukça büyük ve harika tuzlu ve tatlıları seçebileceğiniz vitrini de iç alanda yer alıyor. Aynı zamanda iç mekanın bir kapısı da sigara içebileceğiniz arka bahçeye açılıyor. Ben sigara tercih etmediğim için bu alanlar bana hep küçük ve boğucu gelmiştir. O yüzden iç ve ön bahçe favorim. <3 İç mekanın tam ortasında yer alan büyük koyu ahşap bir masa bulunuyor. İç mekanda belki bu masadan ötürü biraz daha koyu renkler seçilmişken, ön bahçe tamamen açık renkler ile dekore edilmiş. Mekanın tamamında bitkiler ve aynaların kullanıldığını da söylemeliyim. Enerji ve doğallık katılmasını sağlamış, ben çok sevdim. Mekanın adından mıdır, yoksa o ada uygun olmak için tasarımı şekillendirmişler midir bilmiyorum ama gerçekten Grandma’da bir huzur ve ev rahatlığı var. Eğer aradığınız buysa vakit kaybetmeden gidiniz.

Lezzet

İlk başta da söylediğim gibi Grandma sabah kahvaltısından akşam yemeğine kadar her öğüne hitap eden bir menüye sahip. Bu menüde ayrıca sağlıklı alternatifler de oldukça fazla. Kahvaltıyla başlarken klasik bir kahvaltı seçebileceğiniz gibi yeni nesil ekmek üstü seçeneklerini de değerlendirebilirsiniz.

Sıra kahvaltı sonrası birşeyler içmeye geldiğinde sıcak soğuk kahve seçenekleri ile kahvaltının rehavetini dağıtabilirsiniz. Aynı zamanda Grandma’nın en sevdiğim seçeneklerinden biri de demlikte gelen çayları, bir büyükanne çayı size iyi gelecektir. Eğer sağlıklı seçimler yapmak isterseniz detox içeceklerini de deneyebilirsiniz.

Öğlen kahve ya da çayınızın yanına tatlı ya da tuzlu aperatiflerini de mutlaka denemenizi öneriyorum. Tüm bunları tezgahta görerek seçim yapabilirsiniz. Şimdiye kadar seçtiğim hiçbir şeyden pişman olmayı bırakın, seçim yapmakta hep zorlandım. Yine aperatif seçeneklerinde de sağlıklı birşeyler seçmek isterseniz, glutensiz ya da düşük kalorili ürünleri tercih edebilirsiniz.

Sıra akşam yemeğine geldiğinde de salatadan, dürüme, çorbadan ızgara ürünlerine kadar birçok alternatifi bir arada bulabilirsiniz.

Servis Hızı Kalitesi

Grandma Suadiye bence kapasite olarak Suadiye’deki birçok mekana göre büyük kalıyor. Dolayısıyla müşteri sayısı da fazla. Fakat servis hızıyla ilgili hiç sorun yaşamadım. Çalışanlar ilgili ve seçim yapmanıza faydalı olacak yönlendirmeler yapıyorlar.

İşin özü, sabah kahvaltınızdan akşam yemeğinize kadar tüm öğünler için tercih edebileceğiniz ev sıcaklığında huzurlu bir mekan arıyorsanız Grandma’yı öneriyorum. Arkadaşlarınız, aileniz, çocuklarınız ya da evcil hayvanlarınızla birlikte gidebileceğiniz harika bir adres önerdim size, umarım çok memnun kalırsınız.

Sevgiyle,

#Rotabu

Bir cevap yazın