KADIKÖY’DE ROTABU – 1: Kadıköy’de Tiyatroya Gidelim Mi?

Kadıköy’de #Rotabu – 1 ile karşınızdayım. Böyle bir seri başlatma fikrim vardı. Hayata geçirme vaktimin geldiğini düşündüm, ve işte rotaların ilki, Kadıköy Rotası.

Birçok mekan biliyor olsak bile, haftasonu nereye gidelim sorusunun ardından gelen sonra nereye geçelim sorusunda çoğumuz duraksıyoruz. Evet bildiğiniz fazlaca kafe var ama karar vermesi bazen çok zor olabiliyor. Bir mekandan çıkıp yeni bir yere geçmeye karar verdikten sonra o yerin neresi olduğuna da karar vermeniz gerektiği gerçeği soğuk havalarda gerçekten rüzgar olup yüzünüze vuracaktır. : ) Bu yüzden de hep söylediğim gibi planlarınızı doğru yaparsanız, öylesine girdiğiniz bir mekanda kötü sürprizle karşılaşmak yerine gerçekten içinize sinen güzel yerlerde, güzel vakit geçirirsiniz. Sevdiklerimle heryer güzel klişesini lütfen bir kenara bırakalım. Bayat bir pastaya kimse para vermek istemez, soğuk bir kafede üşüyerek kimse oturmak istemez. O yüzden işini iyi yapan işletmeleri desteklemek amacıyla tercihlerimizi böyle yapmamız gerektiğini düşünüyorum.

Yine lafı aşırııı uzattım. Esasında sizlere günlük bir gezi rotası sunacağım. Bu rotaların bazen çıkış noktası tiyatroya gitmek, ya da müze gezmek olabileceği gibi tamamen arkadaşlarınızla iyi vakit geçirmek de olacaktır. Birbirine yakın mekanlardan tercih etmenizi önerdiklerimi bir araya getirerek zamanı doğru kullanmanızı sağlamak da istiyorum. Yani sizin için herşeeeeyi düşünüyorum. Uyguladığınızda hoşunuza gitmesini umarak ilk rotamı anlatıyorum. : )

Bu rota, arkadaşlarınızla tiyatroya gitme planı yaptığınız bir haftasonu rotası. Rotadaki adımları istediğiniz sırayla izleyebilirsiniz. Ya da gelin benim sırama göre uygulayalım, kulağa nasıl gelecek.

Rota

1- Haftasonundasınız, ve geç uyandınız. Tüm gün dışarıda olacağınız için güne ev kahvaltısıyla başlıyorsunuz. Kendinizi şımartıcak bir kahvaltı hazırlayın, sevdiklerinizle ya da yalnız. Hiç farketmez. Yeterki kendinizi mutlu etmek isteyin ve bahanelere sığınmayın.

2- Kahvaltıdan sonra hazırlandınız, içinizden ne giymek geliyorsa onu giydiniz. Ve güzel bir planın içine atlıyorsunuz.

3- Kadıköy’de tiyatro izlemeye gidiyorsunuz. Biletleri 1 ay önceden aldınız. Gününüzü riske atmadan güzel geçmesini bekliyorsunuz, ve inanın bana bunu beklemekte çok haklısınız.

4- Oyun öncesi kahve molası verip, oyunda acıkmamak için tatlı birşeyler atıştırmak istiyorsunuz. Arkadaşlarınızla saat 14.00’da “Levantine Cakes”de buluşuyorsunuz. (Burada tatlı, çay ve kahveye yaklaşık 40 TL ödüyorsunuz.) Buranın lezzetleri hakkında anlattıklarımı detaylı okumak için buraya tıklıyorsunuz.

ZOMATO Linki

5- Tatlı ve kahve molasından sonra neredeyse 1 dakika uzaklıktaki “Oyun Atölyesi”ne geçiyorsunuz. Biletinizi gişeden alarak oyuna geçiyorsunuz. Pazar günleri oyunlar saat 16.00’da başlıyor, ve siz tam zamanında oradasınız. Yerinize kuruluyorsunuz, ve oyunu bekliyorsunuz. (Öğrenci bileti 40, tam bilet 70 TL ve bilet kontrolü var söyliyim :))

6- Oyundan çıktıktan sonra Oyun Atölyesi’nin içerisindeki Antre Cafe’de biraz sohbet edip, birşeyler içerek oyun hakkında konuşmanızı öneriyorum. Buranın ambiyansı çok güzel. Dilerseniz öncesinde de bi bakın. : )

ZOMATO Linki

7- Artık acıkmaya başladığınızı düşünüyorum ve ne yiyelim dediğinizi duyar gibiyim. Özellikle hamburgerleri ile meşhur olan Kev Cafe’ye geçerek yemek yiyorsunuz. Hamburger dışında yemek seçenekleri de var. Hatta ben sormayı unuttum ama mezeleri de çok güzel ve Kev Meze adı ile meze siparişleri de alıyorlar, bu cafesinde varsa denemenizi öneriyorum. Kev Cafe ile ilgili detayları da ayrı bir postta yazacağım, yazınca buraya linki iliştireceğim. : ) (Burada da ortalama 40 TL ödüyorsunuz.)

ZOMATO Linki

8- Ben bu programı burada bitirmek istemez, güzel bir kahve ile devam ettirmek isterdim. O yüzden kahveleriyle fazlasıyla meşhur Story Coffee&Food’a doğru gidiyorum ben. Bi’ latte alıyorum. (16 TL)Eğer hala bişeyler yemek isterseniz San Sebastian öneririm. Yine Story hakkında da detaylı bir mekan inceleme postu paylaşacağım, linki buraya eklerim.

ZOMATO Linki

Bundan sonrası size kalmış artık. Herkese hitap edeceğini düşündüğüm rotayı burada sonlandırıyorum. Bence yoruldunuz artık evinize gidin. : ) Yok biz daha buradayız diyorsanız profilimdeki mekanları keşfedin. <3

Umarım rotayı keyifle takip edersiniz ve güzel bir gün geçirirsiniz. Rotayı takip ederseniz mutlaka bana da yazın merak ediyorum. : )

Sevgiler,

#Rotabu

Bir cevap yazın