Levantine Cakes

Levantine Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Moda Caddesi üzerinde, 2018 yılında açılan Levantine Cakes’i ziyaret etme fırsatım oldu. Mekanının ortaya çıkmasını sağlayan fikir öylesine tatlı ki, insanda merak uyandırıyor. Farklı ülkelerin mutfağındaki imza tatlıları bizlerle buluşturma fikri ile bu güzel kafeyi müşterilerine yani bizlere sunuyorlar. Pasta ve tatlıları doğal malzemelerle ve günlük olarak ürettikleri için taze taze tadıyoruz.

İlk etapta Levantine’i duymamın sebebi farklı ülkelerin tatlılarını biraraya getirdiği menüleri ve konseptleri oldu. Farklı konseptlerle ortaya çıkan kafeler ilk duyulmaya başlandığında insanlar yoğun talep gösterir, sonrasında lezzet olarak istediği tadı bulamazsa buraya bir daha gitmez. Fakat gördüğüm o ki, Levantine daha uzun süre bizlerle olacak, hatta umuyorum ki tek bir şube ile kalmayacaklar. Sizlerin de buradaki deneyime ortak almanızı tavsiye ederek, biraz detayları vererek devam ediyorum.

Ambiyans / Dekor

Levantine Cakes’i bir yerden hatırlıyorum ama nereden diyorsanız, sosyal medyada gördüğünüz iç dekorundan aşina olabilirsiniz. Çiçekler içerisinde neon ışıkla yazılı “ALL YOU NEED IS CAKE” yazısı kafenin önünden geçerken bile dikkatinizi çekecektir. Kafenin açıldığı dönemlere denk gelen neon yazı çılgınlığından burası da nasibini almış, mekanla uyumlu esprili yaklaşımı ve dekorasyonla ilişkili olmasından dolayı biz sevdik. Zaten sosyal medyada giden herkesin telefonunda bu köşeden bir kare olduğuna eminim. Mekanda; iç ve dış oturma alanları mevcut, dışarıda ısıtıcılar sayesinde rahatca oturabilirsiniz. İç mekanda neon ışıklı yazının bulunduğu duvara yaslı şekilde koltuk, önünde masalar ve tabi karşısında sandaleyeler bulunmakta. Yine iç mekanda bunun haricinde yanılmıyorsam 3 masa daha vardı. Dış mekanda da yaklaşık 10 masa bulunduğunu düşünürsek, gittiğinizde biraz sıra bekleseniz bile, bekleme süreniz çok olmayacaktır. Mekan çok büyük olmasa bile, içerisindeyken ferah hissi veren bir havası olduğunu söyleyebilirim. İçerisinde tatlı bulunan tezgah ise ilk başta dikkat çeken ayrıntılardan, rengi ve süslemeriyle çok güzeldi.

Lezzet

Levantine Cakes, Avrupa’daki farklı ülkelerin mutfaklarından imza lezzetleri menüsüne taşıdığı için tüm tatlıları zaten dünyada biline ve beğenilen tatlılar. Menüleri geniş olduğu için, herkesin ağız tadına uygun bir tatlı bulacağına eminim. Rafine şeker kullanılmayan tatlıları, vişne çilek gibi kırmızı meyvelerle hazırlanan tatlıları, yoğun çikolatalı kekleri ve tatlıları burada bulacaksınız. Bir farkla, dünyada başka ülkelerde en çok tercih edilen yorumlamalarıyla yiyor olacaksınız. Esasında bir pastanede bulabileceğiniz çeşitlilik burada var. Portekizin meşhur tatlısı Nata, İngiltere’nin Caramele Trifle, Almanya’nın Quark Cheesecake’i ile Vişneli Crumble tatlısı meşhur tatlıları olarak sayabilirim. Gözlemlediğim kadarıyla masalarda yoğun olarak bunlar vardı. Biz Vişneli Crumble ve haftasonları çıkardıkları özel keki denedik. Adını unuttum bilen varsa söyleyebilir. : ) İkisini de çok beğendik. Vişneli Crumble, rafine şeker kullanılmadığı ve içerisinde yulaf olduğu için tercih ettim. Aklım diğer tatlılarda kaldı. Profiterol ve Caramele Trifle listeme yazdım, bir sonraki gidişimde mutlaka yemeliyim, aklıma düştüler. : )

Aynı zamanda çay, latte ve Türk kahvesini de içtik. Çayı lezzetliydi, kahvelerinde de yoğun ve gerekli olan kahve tadını aldım. Özellikle latte içerken acaba sadece süt gibi mi gelecek endişesi hep yaşarım, burada kıvamı gayet yerindeydi.

Servis Hızı / Kalitesi

Sıcak servisi olan tatlı seçimi yapmamıza rağmen çok hızlı servis edildi. Tüm masalar dolu olmasına rağmen servis hızından dolayı sorun yaşayan bir masa dikkatimi çekmedi. Çalışanlar çok kibar ve ilgiliydi. Seçim yaparken yardımcı olmaya çalıştılar ama herşeyi tatmak isteyince biraz zorlandık. : )

Küçük ve az oturma yeri olan mekanlarda sık sık kalkmalı mıyız acaba şüphesi yaşarız, eminim siz de yaşamışsınızdır. Burada da kısa süreli oturacağımızı düşünerek plan yapmıştık. Çalışan arkadaşlardan en ufak olumsuz yansıma görmeyince oturmaya devam ettik. Sonra bi baktık 3 saat olmuş. : ) Yani diyeceğim o ki, sevdiklerinizle hoş sohbet edeceğiniz, değişik tatlılar yiyerek güzel vakit geçireceğiniz bir yer arıyorsanız, Levantine Cakes’i tercih edebilirsiniz. Biz sevdik, ve gönül rahatlığıyla tavsiye ediyoruz. Giderseniz yorumlarınızı bekliyorum mutlaka. : )

Sevgiler,

#Rotabu

This Post Has One Comment

Bir cevap yazın