Camparino in Galleria

Milano’da herhangi bir yerde kokteyl içme gafletine kapılmanızı istemem. O yüzden direkt bu konuda en iyilerinden birini önericem. Campari girişimi olan Camparino in Galleria.

Ufak bir Campari bilgisi vereyim önce. 1860 yılında İtalya’da kurulan şirket, şu an dünyada premium alkollü içecekler konusunda en büyük altıncı şirket. Aperol, Wild Turkey, Skky Vodka, Campari gibi markalar gruba ait. Şirketin ana merkezi de Milano olunca, Milano’ya gelip burada aperol saati yapmadan dönmek istemedik. Tabii bu mekanı önemli kılan diğer bir şey de 2021’de Dünyanın en iyi 50 barı arasında gösterilmesiydi.

Camparino In Galleria, Duomo meydanında bulunan tarihi alışveriş merkezi Galleria Vittorio Emanuele II’nin giriş katında konumlanmış durumda. Yüksek tavanlı İtalyan şık bar konseptinde harika vintage bir havaya sahip Camparino’ya aperativo saatinde uğradık. İtalyanların geçerken uğrayıp aperol içip yoluna devam ettiği rutini canlı canlı deneyimlemek dahi keyifliydi.

Aperol ve negroni eşliğinde bar masasına serpiştirilen ve bittikçe yenilenen aperatifleri denediğimiz “aperitivo” için 17:00-18:00 aralığını tercih edebilirsiniz. Türkiye ile karşılaştırıp üzülmenizi istemem ama 9€ ile müthiş de iyi bir fiyatlandırması var. Navigli’deki mekanlarda bu fiyat min 11€ bu arada ki orada iyi bir deneyim yaşamadık. Burada içtiğiniz şeyin ne olduğunu bilmek zaten başlı başına iyi. İtalyan barında bu deneyimi yaşamak iyi. Kısacası alternatif aramaya gerek yok en azından kısa Milano planlarınız için.

Hem bar kısmında dururken Duomo’yu görmek de ekstra güzelleştiriyor mekanı. İsterseniz kokteylinizi alıp kapının önünde de durup Duomo’yu tam olarak görüp izleyebilirsiniz. Kimse bardağı alıp kaçacağınızı düşünmüyor. Baskı yok, şık ama rahat keyifli bir ortam var kesinlikle. Bu arada dilerseniz üst katına geçebilir ya da yan taraftaki oturma alanında yemek de yiyebilirsiniz. Es geçmenizi asla istemem o yüzden mutlaka kaydedin ve programınıza dahil edin derim