Guten Morgen

Moda’da küçük dükkanlar içinde ne güzel şeyler saklıyor öyle. Her defasında dolu diye önünden geçip gitmek zorunda kaldığım Guten Morgan da onlardan biri ve yer buldum sonunda!

Şöyle dışarıda keyifli oturmak istediğim bir gündü. Tek başıma evden çıktım. Kimseyle program yapmak istemedim. Canım ne isterse o olsun dedim. Siz de böyle şeyler yapar mısınız bilmem ama bana sorarsanız herkes yapsın isterim. Kendi kendime oturmak, kahve içmek, etrafı izlemek, yoldan geçen köpekli gruplarla sohbet etmek, yan masadaki komik bişeyi duymak gülmek, biriyle göz göze gelip gülümsemek, öylesine geçip gitmemek gerçekten orada olmak. Burası da tam onun için uygun kahvecilerden. Tek başıma napıyorum burada hissi asla gelmez. Mekan sizi sıkmaz yani aksine rahatlatır.

İçerisi küçük ama Moda’ya göre, hatta çoğu kahvecilere göre yeterli büyüklükte. Sade ama tatlı bi dekoru var. Şu kahveli nostaljik köşesi bile yeterli dışarısı da taburelerle minik bi alan. Cam önünde yer bulma şansım yaver gitti, mutlu mutlu oturdum.

Buranın güzel yanı istediğiniz kahveye göre demleme yapmaları. Etiyopya çekirdekli filtre kahvem demlendi, tazecik. Yanına da sabah tezgaha gelen limonlu quarkli cheesecake seçtim. Böyle yoğun tatlıların yanına sütlü kahve içemem. İkisi güzel match oldu bence. Ekmek üstü tabakları, tostları ve sandviçleri de radarımda. Bir gün de onlar için gelinir.

Siz de lezzetli bi kahve durağı arıyorsanız burayı not edin bence, sevdim ben. Hava güzel oldukça gelinir. Dışarıda rahat rahat oturalım derseniz de erken saatleri tercih etmekte fayda var gibi.