Lille Bakery

İçeri girdiğim anda beni mest eden, enerjimi yükselten bir fırın & pastane: Lille Bakery

Hem giriş kısımda hem de asma katta geniş oturma alanına sahip olan Lille, yazın da açık havada oturma imkanı sunan kocaman bi alana sahip. Yani kolay kolay oturma sıkıntısı çekmezsiniz gibi geliyor.

08:00 15:00 arası kahvaltı menüsünden, 11:30 15:00 arası da öğle menüsünden seçimler yapabilirsiniz. Pazartesi ve Salı günleri kapalı ve 08:00 17:00 saatleri arası hizmet veriyor. Gitmeden kontrol etmenizde fayda var yine de.

Biz içi dolgulu berliner ve domatesli foccacia denedik. Yanına da filtre kahve ve süt. Yediğiniz her şeyin lezzetli olacağına inandığım bir mekan. Doğal, iyi malzeme ile hazırlandığı çok belli. Umarım siz de seversiniz.

Buranın doğallığı, yaratılan o samimi ortam umarım ki size de yansımıştır. Biz çok sevdik ve planladığımızdan fazlaca oturduk.

Fırın, Refshaleøen mahallesinde. Yani merkezin karşısında, Kopenhag’ın denizle ayrıldığı güneydoğu kesiminde. Bu bölgede Reffen Street Food alanı, Copenhagen Contemporary sanat merkezi bulunuyor. Yazın capcanlı olacaktır.

Tek katlı binalar ve yazın denize girilebildiğini düşündüğüm sahil kıyısı ile Opera binasının bulunduğu Holmen mahallesi de yine buraya yakın. Kopenhag’ın özgür şehri diye geçen Freetown Christiana da yine bu bölgede.