Norre

Çukurcuma’nın yeni mekanlarından sayılabilecek Nørre’nin neden bu kadar sevildiğini bir kez gitmiş olmama rağmen fazlasıyla anladım. Uzun süredir dışarıda beni bu kadar mutlu eden bir kahvaltı yapmadığımı söyleyebilirim.

Kopenhag tatilimden döndüğümden beri ben nerede yaşayabilirim sorusuna verdiğim cevap olmuştu. Orada da deyim yerindeyse dümdüz tabaklar menüler nasıl bu kadar lezzetli olabilir diye hayret ediyordum. Nørre da aynı o misal menüye sahip. Benim seçtiğim tabağın adı “hej avocado”. Ürünlerin kalitesi ve birbiriyle uyumu o kadar iyiydi ki hem sağlıklı bir öğünle başladım güne hem de aşırı keyif aldım yediklerimden. Ayrıca sadece kahvaltı değil, tatlıları, bakery ürünleri de menülerinde. Hepsi nefis duruyordu. Sizin favorileriniz neler acaba burada, bir dahakine listemde olsun.

Nordik temalı Nørre’nin dışarıda minik bi oturma alanı, içeride ve asma katında da birkaç masası bulunuyor. Pazartesi kapalı ama hafta içi diğer günler 09.00 hafta sonu ise 10.00 itibariyle açılıyorlar. Belki biraz sıra beklersiniz hafta sonu ama buna değeceğine çok eminim. Kaydetmeniz sizin iyiliğinize olur benden söylemesi