Stendhal Milano

Akşam yemeği için 1 günü nispeten yeni açılan ama İtalyanların ruhuna da uygun olup benimsenen mekanlardan birinde geçirmek istemiştik. Stendhal da bu arayışla karşımıza çıktı. Mekanın iç dekorasyonu, yemekleri ve çalışanların alakasıyla bizim için önerilesi bir yer oldu, kaydetmeyi unutmayın.

Stendhal, şehrin yeni gelişen moda ve sanatla da özdeşleşen Brera bölgesinde bulunuyor. Dışarıda ve içeride oturma alanları var. Bu mevsime özel olduğunu düşünüyorum ama dışarıdaki oturma alanı tam bir açık alan değildi. Havalar ısınınca burada oturmak istersiniz biliyorum ama içeriye de mutlaka bakın. Koyu renklerin hakim olduğu tablolarla dolu sıcacık bir ortam yaratmışlar. Eğer kış döneminde gidiyorsanız iç mekan tercih etmenizi öneririm.

Mekanda öğle ve akşam yemeği menüsü bulunuyor. Ayrıca tadım menüleri, cuma akşamlarına özel ek menü, peynir tadım menüsü gibi farklılıklar da var. Başlangıçlardan ricotta peynirli kabak çiçeği dolması, ana yemeklerden de safranlı risotto ve dana pirzola tercih ettik. Hepsini çok sevdik ama şimdiden bakınca risotto ve kabak çiçeğini canım çekiyor hahaha demek ki onları ekstra sevmişim.

Son bi not, mutlaka rezervasyon yaptırarak gitmeniz gerek. 12:30-14:30 ve 19:00-22:30 arasında servis verdiklerini de hatırlatıp gidiyorum.