Pandemi Döneminde Kaş Tatili Gezi Notları

Herkese selamlar! İlk korona virüs vakasının açıklandığı 10 Mart 2020’den beri hepimiz bilinmez bir sürecin içerisindeyiz. Bu süreç içerisinde zaman zaman isyan ettik, bunaldık, dipsiz bir kuyuya sürüklendiğimizi hissettik ya da tam tersi kendimizi keşfettik, bize iyi geldiğini düşündük, yeni hobilere düştük. İnsan olmanın doğası gereği bir gün olumlu tarafta diğer gün olumsuz tarafta olabilecek duygu yoğunluğuna sahip olduğumuzu anladık. Sürecin normalleşmesini isterken bir yandan da ne kadar normal olabilir diye endişe ettik. Yavaş yavaş dışarı çıkmaya, işe gitmeye başladığımızda dahi 100 gündür evde olduğumuzu farkedip, ürkerek adım attık dışarıya.

Şimdi ise inanamaz bir şekilde tatile gidip gelmiş, size gezi notları yazarken buluyorum kendimi. Endişelerimden hiçbir şey eksilmedi. İstanbul sınırlarına girer girmez adeta korona güncellemesi aldım. Marketten alınanları yıka, dezenfekte et, yerleri sirke ve dezenfektanla sil, maskesiz asansöre dahi binme.. Endişelerimden bir şey eksilmedi derken az söylediğimi farkediyorum aslında, endişelerim arttı. İnsanlar tatile rahatlamak hatta biraz da bişeyleri “boşvermek” için gider diye düşünürdüm hep, şu anda da tam olarak böyle, korona yokmuş gibi davranan tatilcilerin arasında yaşamaya çalışmak her şeyi daha da zorlaştırdı. Size her ne kadar kötü tarafları yansıtmasam da, burada biraz iç dökmem gerekiyor sanırım. Neredeyse partilenen barlar sokağı, sosyal mesafesiz plajlar, dip dibe masalarda yenen yemekler, sigara dumanıyla salınan korona partisi adeta. İşte tüm bunları görüp bunların yaşanmadığı yerleri aradım durdum hep. Bulduklarım beni mutlu etmeye yetti. Endişe etmeden oturduğum kafeler, sakin plajlar ve koylar, kaldığım otel. Hepsinden bahsedeceğim şimdi size. Eğer siz de birkaç gün koronadan kaçarak tatil yapmak isteyip Kaş’a gitmek isterseniz doğru yerdesiniz. Daha fazla yorulmadan söylediğim noktaları haritanıza ekleyin! Gerekli önlemleri alıp, çok sıcak maskemi çıkarayım demeden tatilinizi yaparsanız emin olun hiçbir sorun olmayacaktır! Hadi gelin başlayalım.

Kaş’ a Nasıl Gidilir? Kaş’ ta Ulaşım Nasıl?

Antalya ilinin ennn batısındaki ilçesi olan Kaş’a özellikle bu dönemde kullanmanızı önerebileceğim 2 yol var. Biri havayolu ile ulaşım, diğeri de kendi aracınızla kara yolu ulaşımı.

Özel araç ile İstanbul’dan 12, Ankara’dan 9, İzmir’den 7 saat süren Kaş maalesef her yere uzak bir konumda. Dolayısıyla bu kadar uzun süreli yolculuğu otobüs ile önermiyorum. İstanbul’dan 12 saat sürer mi demeyelim, biz de öyle diyorduk tam 12 saat sürdü. Radar var arkadaşlar her yerde, hem kurallara uyalım, çok korktuğumuz korona değil trafik kazaları ile insanların hayatını tehlikeye atmayalım! Kamu spotu alert !! Artık özel araçla navigasyona yazmadan yola çıkan yoktur herhalde, dolayısıyla şu yoldan, bu yoldan demiycem. Yoldaki çalışmalara dikkat ederek süreyi kısaltmak isterseniz paralı yolları seçerek farklı seçenekleri değerlendirip rotanızı oluşturun ve doğru Kaş!

Eğer havayolu ile Kaş’a gitme seçeneğini değerlendirirseniz Dalaman Havalimanı’na uçak bileti almanız gerekecektir. Kaş maalesef ki havalimanına da uzak. Dalaman’a vardıktan sonra  araç kiralayabilir, Havaş ya da farklı firmalara ait Kaş transferi yapan firmaları kullanarak yaklaşık 2 saat süren bir kara yolculuğu ile Kaş’a varabilirsiniz.

Kaş’da özel araçla olmaya gerek var mı, arabasız Kaş tatili zor olur mu gibi sorularınıza da bu noktada yanıt vereyim. Sadece Kaş merkezde olacaksanız arabanızın olmasına gerek yok, fakat Kalkan, Kaputaj gibi yerlere gitmeyi istiyorsanız oteliniz de Kaş merkez dışında ise evet özel araç neredeyse şart. 🙁

Kaş merkez, Kaputaş ve Büyükçakıl için ise otobüs/dolmuş saatlerine bakabileceğiniz link için buraya tıklayınız.

Kaş’ ta Nerede Kalınır? Kaş Konaklama Rehberi

Bu sorunun elbette tek bir cevabı yok. Fakat bu dönemde kalabalıktan uzak olmayı istediğimiz için biz Kaş merkezin dışındaki butik otellere baktık. Ve karşımıza Temmuz’da açılan 11 Oda Kaş çıktı! Yeni açılan 11 odalı butik bir otel olması beni cezbeden kısmı oldu. Ayrıca Kaş için kocaman sayılabilecek havuzlu bir bahçesi ve İstanbul’dan kaçıp bu güzel oteli işleten Sena ve Sedat’ ın hoş sohbeti de işin tuzu biberi oldu. Esasında tatile gitmek istiyorduk. Kaş da hep gidelim listemizdeydi. Fakat pandemi dolayısıyla temiz ve içimize sinen bir otel bulalım ve o otele göre plan yapalım demeye başlamıştık. Sonra 11 Oda’yı görünce gerçekten içimiz ısındı diyebilirim. Bu nedenle hemen aradık rezervasyon yaptık ve 7 gece boyunca sorunsuz bir konaklama serüveni yaşadık. Bu nedenle gönül rahatlığıyla öneriyorum. Buradan detaylı fotoğraflarına bakabilir, bilgi ve rezervasyon için arayabilirsiniz.

Size kaldığımız otelden bahsettiğime göre ufak birkaç not bırakıyorum;

 • Eğer özel aracınız yoksa mutlaka Kaş Merkez’deki otellere bakmalısınız.
 • Eğer bahçeli, ferah bir otelde konaklamak isterseniz Kalkan veya Kaş Büyükçakıl mevkiisine bakmalısınız.
 • Otel sitelerinin yorumlarına ek olarak Google yorumlarını bu konuda çok daha faydalı buluyorum. Özellikle bu süreçte en yeni yorumlara bakarak pandemi sürecinde iyi önlem aldığı yazan otellere yoğunlaşabilirsiniz.
 • Benim araştırmalarım sonucunda listeme aldığım birkaç otel ise şöyle; 8 Pansiyon Kaş, Lavanta Kaş Apart, Kulube Hotel,  Fidanka Hotel. Yine beğendiklerim olursa buraya ekleyeceğim.

Kaş Plaj Rehberi – Kaş’ ta Nerede Denize Girilir

Kaputaş Plajı

Kaputaş Plajı özel araçla Kaş merkeze 30 dk uzaklıkta yer alıyor. Hepimizin Kaş diyince ilk aklına gelen plajlardan olan Kaputaş, yeraltından akan suların denizle birleştiği bir kanyon ağzı plajıdır.  Kum ve çakıldan oluşan plajı ve denizi ile, aniden derinleşen bir denize sahip olduğu için dikkatli olmakta fayda var.

Belediye tarafından işletilen Kaputaş Plajı’nda şezlong 10 TL, şemsiye 10 TL karşılığında kullanabilirsiniz. Sosyal mesafe gözeterek kendi alanınızı oluşturmanızı önersem de, gittiğimizde çok kalabalık olduğunu ve bunu sağlamanın neredeyse imkansız olduğunu söylemeden geçemeyeceğim. Bu nedenle sabah çok erken saatte gelerek öğlene kadar kalmanızı ya da hızlıca denizine girip çıkıp yolunuza devam etmenizi önerebilirim. Öğleden sonra deniz daha dalgalı olduğu için her halukarda erken saatlerde gitmeniz faydalı olacaktır!

Kaputaş’da yeme içme konusunda sunulan büfeyi kullanabilirsiniz. Biz yanımıza aldığımız atıştırmalıklarla günü geçirdik. Size de bunu tavsiye ediyorum.

 • Şemsiye: 10 TL
 • Şezlong: 10 TL
 • Büfe & Restaurant: Var
 • Su: 2,5 TL
 • Otopark: Yol üstü parkedebilirsiniz
 • Pandemi Önlemleri: Yetersiz
Patara Plajı

Patara Plajı, Patara Antik Kenti’nden geçerek erişebileceğiniz bir plaj! 12 km uzunluğundaki kumsalı ile epey ilgi gören Patara’nın denizi sığ ve bölgedeki denizlere göre sıcak ve maalesef dalgalı bir yapısı var. Likya Medeniyeti’ne ev sahipliği yapmanın ötesinde zamanında başkenti bile olmuş Patara’da o dönemden kalma antik tiyatro, dini yapılar ve meclis binası gibi birçok yapıyı görebilirsiniz. Bunun için Patara Plajına çıkan yolda gitmenin yanı sıra Patara Antik Kenti’ne de girmelisiniz.

Patara Antik Kenti, müzekart ile ücretsiz girebileceğiniz, müzekart dışında da 30 TL ücret ile gezebileceğiniz bir bölge. Girişte müzekart çıkartabilirsiniz. Eğer öğrenci iseniz yanınızda öğrenci kartlarınız mutlaka olsun. Eğer öğrenci kartınız yoksa e devletten barkodlu öğrenci belgesi çıktısı almayı unutmayınız!

Patara Plajı da devlet tarafından işletilen plajlardan. Plajda oturacağınız bölge için sosyal mesafeyi kendiniz sağlamalısınız. Bu şekilde ekstra dikkat edilen bir durum yok. Patara Plajı’nda hem şezlong hem de şemsiye için 10’ar TL ödemeniz gerekmektedir. Dilerseniz sandalyeniz ve havlunuzla da kendi plajınızı kurabilirsiniz. 🙂

Patara’da yeme içme konusuna gelecek olursak; plajın büfesini kullanabilirsiniz, fiyatlar tabi ki normal büfelere göre yüksek ama “beach” kıvamında da değil. Yine de yanınıza kuruyemiş gibi atıştırmalıkları alarak plaja gitmenizi tavsiye ediyorum.

Patara’nın kumsalı Caretta Caretta’ların yumurtalarını bırakması için gerekli ortamı sağladığı için onlar da burayı keşfetmiş! Doğaya biraz saygı duymak ve burayı ev sahiplerine bırakmak için 19.00 itibariyle plaj kısmı kapatılıyor, şezlonglar toplanıyor. Duyarlı olup herkesin kumsaldan uzaklaşması bekleniyor. Fakat 21.00’a kadar kumsalda kalabiliyorsunuz. Bunun en önemli sebebi de Patara’nın harika bir günbatımı izleme noktası olması. Yanınıza aldığınız sandalyelerle kumsaldan biraz uzaklaşıp kum tepelerine doğru gelin ve daha geniş bir açıdan gün batımını izleyin!

 • Şemsiye: 10 TL
 • Şezlong: 10 TL
 • Giriş Ücreti: 30 TL
 • Müzekart: Geçerli
 • Büfe & Restaurant: Var
 • Su: 2,5 TL
 • Otopark: Açık otopark
 • Pandemi Önlemleri: Yetersiz
Büyükçakıl ve Küçükçakıl Plajları

Küçükçakıl merkezde olan, Büyükçakıl ise Kaş merkezin dışarısında olan Kaş’ın popüler plajlarından. İsminden de anlayacağımız üzere çakıllardan oluşan bir plaja sahip. Büyükçakıl Plajı’nın suyunda bulunan kaynak sebebiyle nispeten daha soğuk! Küçükçakıl merkezde olduğu ve plajı çevreleyen popüler 2 beach ile epey popüler olduğu için daha çok tercih ediliyor. Derya Beach ve Çınarlar Beach ile çevrelenen plaj merkezde olmasının etkisiyle bu dönemde çok kalabalıktı. Bu gözlemimden dolayı burada olmamayı tercih ettim. Dolayısıyla detaylı bir yorum yapamıyorum. Size de yoğunluğu kontrol ederek giriş yapmanızı önerebilirim ancak. 🙂

Limanağzı Koyu

Kara ulaşımı sadece Likya yolu üzerinden yürüyerek yapılan koya gelmek için gün aşırı Kaş limandan kalkan tekneleri kullanabilirsiniz. Limanağzı Tekne Ulaşımı yazan bir çardak göreceksiniz, oraya doğru yürüyün. 🙂 Tekne ile koydaki plajlara ulaşabilmek için gidiş dönüş kişi başı 35 TL ücret ödemeniz gerekiyor. Size verilen biletleri mutlaka yanınızda saklayınız. Dönüş sırasında bileti vermeniz isteniyor. Evet tekne ücreti gereksiz düzeyde pahalı. Geçen sene 25 TL olan biletler bir anda 35 olmuş durumda. Bunun yanı sıra tekneyle koya gittikten sonra da seçeceğiniz plaj için de tekrar ödeme yapmanız gerekiyor. Limanağzı Koyu’nda sanırım 5 adet beach var. Bunlardan en popüler olanları Bilal’in Yeri ve Nuri’s Bungalow. Bilal’in Yeri 50 TL yeme içme harcaması yapmanız karşılığında şezlong ve şemsiye ücreti almıyor. Nuri’s Bungalow için ise bu bedel 80 TL. Bilal’in Yeri tekneyle giderken ilk durak, Nuri’s  Bungalow ise son durak.

Koydaki en geniş alana sahip olan Nuri’s Bungalow olduğu için burayı tercih ettik. Erkenden giderek sakin bir köşe bulmayı umduk, ve öyle de oldu. Saat 10.30’da oradaydık ve kalabalıktan uzak olan ilk girişteki bölümde yerimizi bulduk. Sadece 6 şezlong olan kalabalıktan uzak bu bölgeyi sevdik ve yerleştik. Restoran kısmındaki fiyatlar da olması beklenen kadar pahalıydı. Kaş standartlarında normal düzeydeydi diyebilirim. Ekstra bir önlem alınmış mıydı derseniz hayır. Fakat genel itibariyle temiz, düzenli ve sakin bir gün geçirdiğimizi söyleyebilirim.

Nuri’s Beach hakkında;

 • Şezlong ve Şemsiye: 80 TL yeme içme harcaması şartıyla ücretsiz
 • Büfe & Restaurant: Var
 • Su: 5 TL
 • Hamburger: 30 TL
 • Ulaşım: Tekne ile gidiş dönüş 1 kişi 35 TL
 • Pandemi Önlemleri: Yeterli
Hidayet Koyu

Hidayet Koyu, Blanca Beach tarafından işletilen bir plaja sahip. Bunun yanı sıra Blanca Hotel ile de hizmet veriliyor. Yeme içme seçenekleri konusunda fiyatlarının yüksek olduğunu duyduğumuz için listemizden çıkarmak zorunda kaldık. 🙂

Kalkan – Kulube Beach

Sanırım deniz konusunda benden tam not alarak ilk sıraya yerleşen plaj burası! Kuş sesleri arasında turkuaz ve berrak denizinde yüzebileceğiniz, sakin ve mesafeleri yerleşimiyle rahatça şezlonglarına kurulabileceğiniz bir işletme burası. Şezlong ve şemsiye için 25 TL ödeyerek girdiğiniz beach’de yeme içme konusunda aradıklarınızı bulabileceğiniz bir restorana da sahip. Burayı çok sevdiğimiz ve pandemi dolayısıyla risk almaktan kaçındığımız için 2 günümüzü buraya ayırdık. Size de tavsiye ediyorum. Erken gidip sakin bir köşeye kurulmakta elbette fayda var!

 • Şezlong ve Şemsiye: 25 TL
 • Büfe & Restaurant: Var
 • Su: 5 TL
 • Hamburger: 30 TL
 • Otopark: Yol üstü park
 • Pandemi Önlemleri: Yeterli
Kaş Merkez’de Öneri Beach – Leymona Beach

Kaş merkezde soft müziklerin çaldığı, sakin bir plaj deneyimi yaşamak istediğimiz için bu yönde bir beach aradık. Ve karşımıza Leymona çıktı. Yatak tipi şezlonglarına üzerine sermek için tek kullanımlık şezlong örtüsü verdiler. Onun üzerine de havlumuzu serdik. Böylece temizlik konusunda önlem almış olsalar da bu tip şezlongları pek sevmediğim için ve dezenfektanla şöyle bir silemediğim için içim çok çok rahat etmedi ama napalım! Kişi başı 50 TL harcama limitine karşılık şezlong ve şemsiyeden ücret alınmıyor. Yine erken giderek denize yakın olan bölümde kendinize yer kapmanızı öneriyorum. Restoranla birleşen kısım buraya nazaran daha kalabalık oluyor. Restoran bölümü temizdi, yemek yerken beach restaurantına göre daha az tedirgin olduğumuzu söyleyebilirim.

 • Şezlong ve Şemsiye: 50 TL yeme içme harcamasına ücretsiz
 • Büfe & Restaurant: Var
 • Su: 5 TL
 • Hamburger: 30 TL
 • Otopark: Yol üstü park
 • Pandemi Önlemleri: Yeterli

Kaş Yeme İçme Rehberi – Kaş’ ta Nerede Yemek Yenir

Evet gelelim pandemi döneminde en çok tedirgin olunan bölüme. Yeme içme konusu! Ben de herkes gibi önceden araştırmalar yaparak hangi restoranları tercih edebilirim diye bir inceleme yaptım. Notlar aldım. Fakat hiçbiri için mekanı görmeden rezervasyon yapmadım. İlk gittiğimiz akşam temizliğinden emin olduğum Dudu Mutfak’ı tercih ettim. Burada sağlıklı bir açılış yapmak ve yol yorgunluğunu hafif şekilde atlatmak istediğim için zeytinyağlı tabağı ve yaprak ciğer yedik! İkisine de bayıldım. Dudu Mutfak’da yemek yedikten sonra ilerleyen saatlerde kalabalıklaşan restoranlara deyim yerindeyse baskın yaptım! Bakalım hangi restoranda çalışanlar maskeli, sigara dumanıyla koronaya davet çıkaranlar hangileri, sosyal mesafe ne durumda. Bayağı kafamdaki check list’ten geçenler için rezervasyon yaptırabilirim diye emin oldum. Üzülerek söylemeliyim ki bu listeden tam not alan mekanların sayısı epey azdı. Bu nedenle toplam 7 gece geçirdiğimiz Kaş tatilimizde akşamları tercih ettiğim mekan sayısı 4! Bu bir keşif değil, deniz ve dinlenme tatili olduğu için bu seferlik böyle olması gerektiğini bilerek bu yola çıktık. Sizlerin de bu bilinçle yola çıkacağını biliyorum. Bu nedenle kısa kısa gittiğimiz mekanları yazıyorum hemen;

Meyhane

Güzel bir meyhane deneyimi yaşamak isteyenler için Demeti Kaş, önerimdir. Demeti’yi Cihangir’den bilenlere sesleniyorum burada Cihangir’i kıskandıracak kocaman bir bahçesi var! Ara sıcak olarak pastırmalı humus ve Demeti Börek; mezelerden köpoğlu ve köz patlıcanlı peynirli olup adını hatırlayamadığım nefis meze mutlaka listemde! Açık alanı, aldıkları önlemleri, tüm personelin maskeli olması bizim buraya 2 kez gelmemizin sebebi oldu! Tabi lezzetleri ve porsiyonları da! Mezelerin fiyatlarını bu noktada söylemem gerek, Kaş standartları 30 TL ve az porsiyon, Demeti 22 TL ve çok yeterli porsiyon!

Kahve

Güzel bir kahve içmek istiyorum diyenlere; Fika Coffee, önerimdir. Kocaman bir bahçesi ve kendiliğinden sosyal mesafeli masa yerleşimi, maskeli çalışanları ve pandemi önlemleri ile burayı sevdik. Ayrıca ilk gelmemize sebep olan şey de kahvelerinin Federal Coffee Company imzalı olması! Bu sayede keşfettik ve sonra çok sevdik. Iced Latte 17 TL!

Ocakbaşı
 • Kaş’da hiç beklemediğimiz şekilde popüler olan ocakbaşı kültürü var, dikkat dikkat! Zaika Ocakbaşı en popüleri olsa da son dönemin diğer gözdesi olan Müpptela Ocakbaşı’na gelmeyi tercih ettik biz. Kocaman bahçesi, güleryüzlü işletmecisi ile bizi kendisine çeken Müpptela’yı beğendik. İsim ve tarih yazılı Kaş kartpostalı ile bize minik bir hediye vermeleri de işin tadı tuzu oldu. Ufacık bir şey ile insanları gülümsetmeleri bile mekanı sevmeme yetti. Mezelere gelecek olursak; fava ve girit ezmesi favorim oldu. Herkesin mutlaka deneyin dediği şaşlık da lezzetliydi. Fakat Müpptela’ya özel değil bu yorumum ama genel olarak Kaş ocakbaşı kültüründe bu kültüre uygun mezeleri bulmayı beklerdik. Özelleşen ve sadece burada yedik harikaydı dediğimiz bir meze maalesef olmadı. Halbuki ocakbaşına uygun ne güzel mezeler geliyor aklıma. Doğu ve batıyı harmanlayan müthiş lezzetler beklerdik.
 • Kaş halkının uğrak yerlerinden olup, çok da duyulmasını istemedikleri ama bir şekilde de bunu engelleyemedikleri kulaktan kulağa ismi fısıldanan bir aile işletmesinde makul fiyatlara meyhane-ocakbaşı karması yaşamak istiyorum diyenlere harika bir isimle geliyorum; Vira Liman Cafe and Beach! Burası istediğiniz her çeşit eti bulabileceğiniz, muhteşem deniz manzarasına sahip bir yer. Denizine girip çıkın, masalarda oturup yemek yiyin, arada tekrar denize girin. Nasıl isterseniz. Ekstra ücret vs yok. Dedim ya tam aile işletmesi. Burası da bizim tadına doyamayıp 2 kez geldiğimiz yerlerden!
Burger

Burger istiyorum, kaliteli fast food mekanı söyle bize diyenlere kesinlikle BunBun Kaş’ı öneriyorum. Yumuşacık ekmeklerinin içerisinde 6 saat pişen dana eti ile harika bir lezzet yaratmışlar. İstanbul’a çok yakışırsınız gelin diyoruz şefine, İstanbul’dan kaçtık diyerek bizi üzüyor. 🙁 Biraz İstanbul esintisi almak isterseniz mutlaka uğrayınız. Ayrıca mutlaka belirtmem gerek ki, Kaş da ennnn çok önlem alındığını gördüğüm mekan burası. Açık ara önde. Gönül rahatlığıyla gidiniz.

Ev Yemeği Tadında

Anne elinden çıkan yemekleri özledim, her gün meyhane de olmaz ki canım diyenlere net önerim; Dudu Mutfak. Ve yine kahvaltı için harika bir öneri isteyenlere de önerim yine Dudu Mutfak! Kahvaltının evde yapılanı makbuldür diyen taraftayım açıkçası ama Dudu bu konuda eve yakın bir lezzet sundu. Tek sıkıntı sabah erkenden – 09.30- gelmemize rağmen aşırıııı sıcak olması. Bu nedenle aslında daha keyifle yapılabilecek bir kahvaltı hava şartları engeline takılıyor. 🙂 Masalara mini fır fır olsa nefis olmaz mı Dudu Mutfak, bir düşünün. 🙂

Nem çok nemm bize dondurma mekanı söyle diyenlerinizi duyar gibiyim. Üzülerek söylüyorum ki aradığım lezzeti sunan ve size mutlaka gidin diyebileceğim bir dondurma adresi söyleyemiyorum. Çünkü hiçbiri içime sinmedi. 🙂 Bilenler yazsın bana paylaşmak isterim. 🙂

Kaş’ ta Tenke Turu Nasıl Yapılıyor? Kaş Tekne Turu Rotası ve Önerileri

Kaş tatilimizde ne yapmadan dönmeyelim derseniz tekne turu derim, hiç şüphesiz. Tekne turunda kalabalık bir ortam olduğunu düşünüp özellikle bu dönemde turdan cayanlar varsa öyle bir durum olmadığını söyleyebilirim. Bu süreçte plajda tüm gün uzak da olsa temas halinde bulunacağınız kişileri düşününce tekne turunun daha az korkutucu olduğunu düşünüyorum açıkçası. Tabi ki burada da yine tekne seçimini doğru yapmak önemli. Limana gittiğinizde birçok tekne ve acente göreceksiniz. Biz de yaptığımız araştırmalar sonucunda birçok kriteri düşünerek eleme yaptık. Teknede aradığımız kriterler şöyleydi;

 • Ekstra temiz olması
 • Yemeklerin lezzetli olması
 • Pandemi dolayısıyla sosyal mesafe kuralına uygun dağılımı olması
 • Kurallara uygun olarak kapasitesini azaltmış olması
 • Müziksiz bir seyahat sunması

Biz bu araştırmalarımız sonucunda Ergun Kaptan’ın adını çokça duymaya başladık. Dolayısıyla tekne turumuzu da “Kaptan Ergun Teknesi” nde gerçekleştirdik. Ergun kaptan ve ekibi gerçekten söylendiği kadar cana yakın, samimiydi. Teknede müzik yoktu. Öğle yemeğinde balık tavuk ve köfteden birini seçebiliyorsunuz. Biz tekne turuna balık yemek yakışır dedik, ve çok da iyi yapmışız. Gayet güzeldi. Ayrıca 6 adet meze vardı ve fazla fazla yetti. Vee özellikle bu dönemde en önemlisi temizlik konusu; tuvaletleri dahi birçok otelden daha temizdi. Gönül rahatlığıyla önerdiğim bir yer olduğu için de gelen sorular karşısında ilginizi farkettim. Hemen sizin için Ergun Kaptan’dan indirim kodu kaptım. 😊 2020 sonuna kadar geçerli olacak %10 indirimi için rezervasyon yaparken kullanacağınız kodu söylüyorummm “ROTABU10” Tek kişilik öğle yemeğini de içeren tekne turunun fiyatı 200 TL, kod ile 180 TL ödeme yapabilirsiniz. Ayrıca Ergun Kaptan’dan isterseniz size harika bir de drone çekimi yapacaktır. Güzel bir anıyla da dönmüş olacaksınız. Umuyorum en az bizim kadar keyifli bir tekne turu deneyimi yaşarsınız!

*

Evet korona virüsün etkisinin henüz geçmediği günlerde tatile gidiyor olmak bir risk. Fakat burada kalıp işe gitmemiz, ya da dışarıda yemek yememiz de bir risk. Riski en aza indirecek önlemleri alarak ruhsal sağlığımızı korumak adına ufak adımlar atmak tamamen gevşemek anlamına gelmiyor. Burada maskesiz gezen ama dikkat edin diyen birçok insana inat hissedilen sıcaklığın 40 dereceyi geçtiği bir bölgede şezlong dan kalkar kalmaz maskemi takıp, dezenfektanımı elimden eksik etmediğim için içim bir nebze rahat. Tatilde olsak dahi marketten aldığımız suyu sildiğimiz için içimiz rahat, sigaradan duman altı olmuş bir alanı var diye yemek yemeye gitmediğimiz restoranlar olduğu için içimiz rahat. Siz de bu denli önlem alıp Kaş olmasa dahi yakın yerlere gidebilirsiniz. Tatile gittik rehavetine kapılmadığınızdan, korona önlemlerine uymaya devam ettiğinizden emin olun yeterli.

Gönül rahatlığıyla seyahat edip, keşfetmeye başlayacağımız güzel günler diliyorum hepimize. Ama hepsinden önce sağlıklı olmamızı! Buraya kadar okuduğunuz için teşekkürler. 🙂

Kendinize çok çok iyi bakın, sevgiler!

#Rotabu

Bir cevap yazın