BEŞİKTAŞ’TA ROTABU – 1: İş Çıkışı Beşiktaş’ta Buluşalım Mı?

Günlük rota planlarımın ikincisinde Beşiktaş’a gitmeyi seçtim. Daha önceden de bahsettim ama kısacık değineceğim. Bildiğimiz birçok mekanın arasında seçim yapmak, bir mekandan sonra gidilecek yeri seçmek bazen zorlaşabiliyor. Belki de bir arkadaşınızın doğumgünü ve tamamen ona özel doğumgünü temalı bir plan yapmak istiyorsunuz ya da arkadaşlarınızla diyete başlamadan bol bol tatlı yiyeceğiniz bir gün planlıyorsunuz. İşte ben de tam bu fikirle yola çıktım. Birbiriyle ilişki kurulabilecek, birbirine fazla uzak olmayan mekanları güzel bir akışa yerleştirmeye çalışıyorum. Gidilecek sergiler, oyunlar, filmler, etkinlikler ile bu rotaları birleştirerek esasında kaliteli bir gün geçirmenize yol göstermeyi de istiyorum. Tabi ki bazen sadece yemek üzerine, bazen umarsızca yemek üzerine, bazen güzel sokaklardan geçmek üzerine dahi rotalar oluşturacağım. Ne olacağını, neler çıkacağını inanın ben de bilmiyorum. Sizinle birlikte hem kendimi hem fikirlerimi keşfedeceğim. Günlük rota planımın size güzel geleceğini umuyorum.

Birçok yemek-içme mekanı ve etkinlik alanı ile toplumun her kesimine hitap edebilen Beşiktaş için rotamı oluşturdum. Beşiktaş için kurgum şöyle; haftaiçi iş stresini atmak için arkadaşlarınızla buluşmak istiyorsunuz. Bunu yaparken de gerçek hayattan uzaklaştığınızı hissetmeye ihtiyacınız var. Bu nedenle çıkış noktam olan “Ata Demirer Gazinosu” ile ilişkili bir akış oluşturdum. Tabi ki rotadaki adımları izlemek ya da bu programı haftaiçi yapmak zorunda değilsiniz. Haftasonu, ya da haftaiçi BKM’deki başka programlarla da aynı rotayı izleyebilirsiniz.

Rotabu;

 1. İşten çıktınız, arkadaşlarınızla belirlediğiniz üzere Beşiktaş’a gidiyorsunuz.
 2. İşten geldiğiniz için bir an önce yemek yemek istiyorsunuz, BKM’ye çok yakın bir yerde yemek istiyorsunuz ki zamandan tasarruf edin. 19. Timeout Ödülleri’nde Sokak Lezzetleri kategorisinde yarışan TRC American Diner’da yemeğe karar veriyorsunuz. Eğer Zomato Gold üyesiyseniz de 1+1 Yemek kampanyasından kullanarak aşırı karlı bir iş yapıyorsunuz. Vallahi harikasınız. Hem kaliteli, hem lezzetli hem ucuz yemek. TRC hakkında detaylı bilgi isterseniz hemen şuraya tıklayabilirsiniz.
 3. Yemek ile Ata Demirer Gazinosu arasına kahve sıkıştırmak istiyorsunuz. Çünkü yemekten sonra üste çöken rehaveti gidermelisiniz. Hemen yakınlarda güzel bir yer bulmanız ama bir türlü aklınıza bir yer gelmiyor.
 4. Neyse tam o sırada imdadınıza yetişerek fısıldıyorum; “Latife Türk Kahvecisi” Tabi ki buradaki önerim hem hızlıca içilebilecek, hem de mekanın adına yarışır şekilde Türk kahvesi içmeniz olacaktır.
 5. Kahvenizi içtikten sonra da Ata Demirer Gazinosu’na girmek için BKM’ye doğru yol alıyorsunuz. Program Perşembe günleri saat 21.00’da başlıyor ve 23.45 civarı da sonlanıyor. Ata Demirer’in sesine mi yoksa esprilerine mi daha hayran olduğunuzun kararını veremeyeceğiniz güzellikte bir program izliyorsunuz. Şarkı söyleyince hep söylesin, ara verip espri yapınca da hep güldürsün istiyor insan. Öylesine keyifliydi ki gidecek arkadaşlarıma gittim diye çağırmamazlık yapmayın tekrar gelirim dedim. Daha nasıl anlatıyım. : ) Programın biletlerine ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Keyifli ve dolu dolu geçen bir akşamın ardından eve gitmek tahmin ettiğiniz kadar zor gelmeyecek. Zaten ertesi gün Cuma, “Happy Friday, TGIF” derken geçip gidecek. Kendinize bu iyiliği yaptığınız, güzel bir akışın parçası olduğunuz için mutlu bir şekilde uyuyabilirsiniz.

Sevgiler,

#Rotabu

This Post Has 5 Comments

 1. Ali Yatarkalkmaz

  Elinize sağlık TRC American Diner yazınızı da ayrı bir zevkle okudum 🙂

  1. Burcu

   Merhabalar, beğenmenize sevindim. Umarım rotayı uygulama heyecanı duymuşsunuzdur. Sevgiler 🙂

 2. Avsavip.com

  Bu yaz sizi Beşiktaş İstanbul’a yakın tatil beldesi Avşa Adası’na da bekleriz efendim.

Bir cevap yazın