SEVGİLİLER GÜNÜ | HEDİYE VE MEKAN ÖNERİLERİ

Kalbinde sevgi olan herkese merhaba!

Sevgililer gününün yaklaşmasıyla birlikte size bu konuda faydalı olabilecek mekan ve hediye fikirleri vermek istedim. Biraz da sevgi üzerine laflarız fena mı olur? : ) Hemen içinden “yaklaştı mı o gün ya daha 1 ay var” diyenler onlayn mı? : ) Sevdiği kişiler için hazırlanmayı, son dakikacı olmamayı benimseyenler çoktan hediyelerini alıyor bilginiz olsun. Şimdi bi’ mekanda rezervasyon yapmazsak dışarıda kalacağız diyerek programını netleştirenler o gün mutlu mutlu şarabını yudumlarken siz kapılarda bekletiyor olacaksınız sevgilinizi, bence bir düşünün. Yeterince ürküttüğüme göre sizi konuya girebilirim. : )

Öncelikle değinmem gereken bir durum var. Sevgililer günü büyük mevzu yapılıp kutlanması gereken bir gün diye düşünen biri değilim. Ama kapitalizmin bir oyunu bunlara gelmeyin fikrinde de değilim. Yani sevdiğiniz kişilere güzel sözler söylemeniz, onları düşündüğünüzü göstermeniz için bir gün sadece. Bunu zaten hep yapanları buradan kucaklıyorum. : ) Sevgililer gününde yalnız olup üzüntüler içinde kaybolanlara da ayrıca kızıyorum. Yahu gidin annenize sarılın, bff’nizi öpün iyi ki varsın iyi ki hayatımdasın deyin. Günü iç burukluğu ile geçirmemek icin elimizdeki bütün şansları düşünmeliyiz, her zaman. Yoksa inanın sevgilisiyle o gün kavga eden de var, ayrılan da. Yani işin özü; durumlara çok anlam yüklemeyelim. Kutlamak istediğimiz günleri insanların gözüne sokmadan keyifle geçirmenin yollarına bakalım hep. Mesela bağıra çağıra anneler gününde milyonlarca fotoğraf paylaşan biri hiç olmadım. Anne kaybıyla yaşamaya çalışan kişilere o gün ekstra mutsuzluk yaratmaya sebep olamam…

7.53 milyar nüfusa ulaşmış dünyamızı düşündüğümüzde hayatını birlikte geçirmek istediği kişiyi bulan birinin şanslı olduğunu söyleyebiliriz. Henüz bulamamış kişilere de “7.53 milyar insan var, sakin ol” diyebiliriz. : ) Sonuçta en güzel deniz henüz gidilmemiş olandır. Habdbs tamam mı gençler calm down!

Yukarıdaki görselde sevgililer gününde her yerin böyle olacağını anlatmak istemedim tabii ki. Evet kabul, o yönden bakınca sinir bozucu gelebilir, ama gelmesin. Bence görsele bakınca görmeniz gereken çiftlerin ne kadar uyumla bir araya getirildiği durumu. Birlikte olmaya başlayan insanların birbirlerine benzemeye başlaması çok doğal bir süreç değil mi? Çiftler, bulundukları ortak paydaları buldukça o yönde ilerleyerek aynı çizgide oldukları fikrini benimsemek isteyebilir. Bu sürecin ilerlemesi ile de birbirine benzemeleri kaçınılmaz bir son olacaktır. Bazı çiftler ise, “birbirinden bu kadar farklı iki insan nasıl olur da eşleşmiş” düşüncesine kapılmamıza sebep olur. Azı karar, çoğu zarar dedikleri durum burada esas sanırım. Birine çok benzeyerek kendini kaybetmek de, hiç ortak yönünün olmaması da ilişkinin ilerisi için en azından bir taraf için zor olacaktır. İlişki uzmanından sevgilerle…… : ) Neyse arkadaşlar, uzun lafın kısası sevgililer günü geliyor. Ona minik sürprizler hazırlayın klişesine düşmeden sizlere o gün için fikirler vermeye çalışacağım. Ayrıca bu süreçte Rotabu/Pinterest hesabından da paylaşacağım fikirlere erişebilirsiniz.

HEDİYE FİKİRLERİ

Sevgilinize alacağınız hediye karşınızdaki kişinin beklentisine, kişisel beğenilerine göre değişiklik gösterecektir. Bazı kişiler benim garipsediğim şekilde lüks ve pahalı hediyelerden hoşlanıyorsa yazacaklarımı dikkate almayın. : ) Yok benim sevgilim kağıttan kalp yazdım, ona mektup yazdım çok mutlu oldu diyenlerdensiniz, devam etmelisiniz. Şaka bir yana, gerçek amacınız onu mutlu etmek ise, ve kalpten bağlıysanız birbirinize zaten tüm özel günlerde doğru kararlar verebilirsiniz. Ben sadece size ufkunuzu geliştirerek başka fikirlere ulaşmanızı sağlayacak kapılar açmak istiyorum. Bahsettiğim tüm fikirler ve 1 ay boyunca yeni ekleyeceğim fikirleri Pinterest ve Instagram hesabından takip edebilirsiniz.

1.Fotoğraflarla Hazırlanabilecek Hediyeler

Günümüzde kısa süredir birlikte olmasına rağmen telefonunda 100lerce fotoğraflar bulunan insanlar topluluğuyuz. Bu fotoğrafların sadece dijitalde kalması bizi çok üzer. Böyle bir günde onunla olan mutlu anlarınıza bakmak ikinizi de mutlu edecektir.

Fotoğrafları polaroid çıkartıp birkaç notla kutuya koyabilir, akordiyon şekli verilmiş kağıda yapıştırabilir, albüm oluşturabilir, Dünya-Türkiye haritasını fotoğraflarınızla kişiselleştirebilir, hatta rubik küpü fotoğrafla kaplamak gibi fikirleri değerlendirebilirsiniz.

2.Notlarla Hazırlanabilecek Hediyeler

Onu ne kadar sevdiğinizi anlatmak için kalbinizden kopacak kelimeleri dinleyebilirsiniz.

“Seni Seviyorum çünkü” sebeplerini sıralayabilir, ona yazdığınız kısa kısa notları bir kutu ya da kavanozun içine atabilir, “Mutlu/üzgün/özlem dolu.. anlarında açabilirsin” temalı zarflar hazırlayabilirsiniz.

3.Yemek Üzerine Hazırlanabilecek Hediyeler

“Kalbine gidecek yolu midesinden geçen erkekler için hediye fikirleri” de diyebilirdim. : )

Kurabiye kalıpları ile hazırlanmış kurabiyeleri kraft keselere koyabilir, kavanozda sıcak çikolata karışımı hazırlayabilir, ona hızlıca yemek sunumları hazırlayabilirsiniz. hvashas : )

4.Çiçek, Vazgeçilmezimiz

İlk akla gelen şey de olsa, çiçek bir kalbi fethedebilecek en güzel hediye. Eğer çiçek dalında güzel diyenlerdenseniz saksı çiçeklerine yönelebilirsiniz.

MEKAN ÖNERİLERİ

Sevgililer gününde dışarıda olmak isteyenler için de birkaç mekan önerisinde bulunacağım. Her sene sevgililer gününde gözlerimiz gerek sosyal medyada gerekse canlı canlı evlilik tekliflerine şahit olmuştur, olmaya devam edecektir. Şimdiden uyarayım evlilik konuları aranızda geçiyor ve sevgiliniz sizden tekli bekliyorsa ve siz de etmeyecekseniz aman diyim dışarı çıkmayın. : ) Bi’ de n’olur böyle özel günlere sığınmayın, biraz yaratıcı olun canım!

1.Kadıköy, Victor Levi Şarap Evi

Her sevgilinin illa ki 1 kere gittiği canımız mekan. Bahçesinde oturması keyif veren (ısıtıcılar var, sakin), yemekleri lezzetli, şaraplı romantiklik yapılacak mekanlardandır kendisi.

2.Kadıköy, Brunelle Restaurant

Şık mekan dekoru ile sizi etkisi altına alacak, soft müzikler eşliğinde leziz yemekler yemenizi sağlayacak Brunelle, tüm özel günlerde gitmek isteyeceğiniz bir mekan olabilir.

3.Kadıköy, Şiraz Restaurant

Şiraz, Kadıköy’ün butik meyhanelerinden olup müdavimi olduğumuz bir mekandır. Bu nedenle kendisine yazılar yazdık. : ) Detaylara buradan erişebilirsiniz; 👍 Şiraz

4.Taksim, 1924 Rejans Restaurant

1924 yılında açılan Rejans Restaurant, 2011’de kapatılmış. Günümüzde ise tekrar eski haliyle hizmet vermekte. Müdavimlerine ait resimler ve kişilerin isimleriyle kaplı duvarları, günümüze uyarlanmış aslını yaşatan dekorlarıyla, ve Atatürk’ün oturduğu masasına saygı ile  gönlünüzü fethedeceğine eminim.

5.Taksim Gümüşsuyu, Chef Meze

Muhteşem deniz manzarasıyla kalbinizi fethedecek, leziz yemekleriyle kalbinize giden yolu hoş tutacak Chef Meze’yi özel günlerde tercih edebilirsiniz.

Önerilebilecek birçok mekan var elbette, klasiklerden Lacivert Restaurant, Piraye Taş Plak Meyhane, Mükellef, Duble Meze Bar bunlardan birkaçı.. Benim amacım size biraz daha ilk akla gelmeyeceğini düşündüğüm güzel mekanlardan örnekler sunmaktı. İlk akla gelmeyecek dediğime bakmayın, müdavimleri çok! Rezervasyon yaptırmayı unutmayın. : )

Umarım beğenerek okuduğunuz bir yazı olmuştur.  Sevmeye dair en güzel bulduğum, kalbime dokunan Sait Faik Abasıyanık sözleriyle kapanışı yapıyorum. : )

“Dünyayı güzellik kurtaracak
Bir insanı sevmekle başlayacak her şey..”

                                                ‘ Sait Faik ‘

Sevdiğiniz, sevildiğinizi hissetiğiniz günleriniz bol olsun!

Sevgiler,

#Rotabu

 

This Post Has 4 Comments

 1. nisanur

  görseller çok tatlı ve anlatım bilgilendirici. Aklımda bir sürü fikir oluştu. Çok teşekkürler.

  1. Burcu

   Fikir verebilmesi beni mutlu eder. 😀 Rica ederim ne demek. Sevgiler. 🙂

 2. Hazal

  Çok tatlı ve samimi bi şekilde anlatmışsınız düşüncelerinizi, çok teşekkürler ♥️

  1. Burcu

   Beğenmenize çok sevindiiim, ben teşekkür ederim. 🙂

Bir cevap yazın