Kadıköy | Şiraz

Şiraz Restaurant Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Hello hangover sabahlarını sevenler! Size akşamınızı şenlendirecek harika bir meyhane mekanı ile geldim. Öncesinde biraz Kadıköy’den bahsedip içimizi ısıtalım, bombayı sonra patlatırım.

Kadıköy’de bence kendinden bir parça bulamayan yoktur. Hala bulamayan varsa da gelsin birlikte bulalım hemen.

Üçüncü dalga kahveciler sadece Karaköy de mi var sanıyorsunuz. Sen mi büyüksün biz mi büyüğüz Karaköy? Neyse çok da kötülemeyeyim Karaköy’de de gönlümüzü çalan çok mekan var. ♡  Evinizin rahatlığını aratmayacak, harika kahveler içtiğiniz bu kahvecilerde sohbetlerinize eşlik eden müziklerin de tadını çıkarmayı unutmayın.

Mesela doğaya mi karışmak istiyorsunuz? Hemen Moda sahilde bir yürüyüş, deniz havası hopp içimize, ordan ver elini Moda Çay Bahçesi. En köpüklüsünden Türk kahvenizi içerken “İstanbul aslında çok güzelsin” gülümsemesiyle etrafı izlerken kendinizi bulursunuz.

Doğa beni kesmez biraz alkole ihtiyacım var mi diyorsunuz o zaman da ee Barlar Sokağı’’nı da ilk benden duymamış olmayın artık. Tabi onun dışında sadece Kadıköy aşıkları tarafından bilinen mekânlar da var ama onu şimdi hemen servis etmeyelim, değil mi? J

Efkâr seviyeniz epey yüksek, “Zeki Müren de bizi görüyor mu?” kıvamına gelmek mi istiyorsunuz? O zaman size harika meyhaneleri olduğunu söyleyebilirim. Bazı mekânlar vardır sadece siz bilin istersiniz ya öyle çoook fazla mekân var Kadıköy sokaklarında. J Ben de bu harika meyhane mekânlarından birindeki deneyimimi sizinle paylaşmak istedim. Karşınızda huzur ve lezzet deposu;

Şiraz

Eminim sadece anlattıklarımla bile gözünüzün önüne Ege, Akdeniz kıyıları gelecektir. Küçücük bir mekân, içeriden dışarıya taşmış 90lar, 80ler. Birbirine karışan kahkahalar. Dantelli vintage masalar, her köşesinde ayrı bir esere dönüşen dekorlar. Girit ezmesinden babagannuşa, yemyeşil salatasından, kalamarına her şeyi harika olan bir yer burası.

Bence siz de önünden geçerken mutlaka farkettiğiniz Şiraz Meyhane’ye uğramalısınız. Nerede bu Şiraz derseniz de buyrunuz size #Rotabu’nun ellerinden haritası;

Çok küçük olduğu için rezervasyon konusunda geç kaldıysanız maalesef şansınıza küsebilirsiniz. Biz de her defasında küsen taraftaydık. Ama nasıl olduysa yer bulduk, ve dans! ☆ 10 kişilik bir dost meclisiyle gidince tabi tadı da ayrı güzel oluyor. Bizimle ilgilenen Ceyhun Bey’e buradan da teşekkürler.

Kendileri MSA eğitimli aşçılar olup harika eserlere imza atmışlar. Mutfağın arka tarafında kalmayıp servis de yapan Ceyhun Bey’in enerjisi ve mütevazı kişiliği Şiraz’ın atmosferini olumlu yönde etkiliyor.

Burada bizi biraz üzen tek şey mezenin babası diyebileceğimiz klasiklerin olmayışıydı. İnsanın gözü menüde ilk haydari şakşuka falan arıyor yalan yok! Bunun yanı sıra her mekânın cesaret edemeyeceği butik mezeleri kendilerince yorumladıkları için bizden nacizane tam not aldılar. Girit ezmesi, kabaklı kuru cacık, acılı havuç tarator, ahtapot ve harika soslu kalamarı masamızda özellikle çok beğenildi. Kuru domatesli ekmekleri de harika! Masaya servis edilen her şey çok özenliydi. Çalışan herkes çok samimi ve mutluydu. Mekânın enerjisini böyle şeylerin etkilediğini düşünürüm hep. Mutlu çalışanlar, mutlu müşteriler ♡

Hadi hafta sonunuzu şenlendirin. İyi sohbetler!

İlginizi çekebilecek yazılar!

This Post Has One Comment

Bir cevap yazın