TRC American Diner

TRC American Diner Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Yeme içme konseptlerinde Dünya trendlerini yakından takip eden ülkemizde “sokak lezzetleri” konseptiyle açılan birçok restoran görüyoruz. Her ne kadar konsepti belli olsa da şeflerin dokunuşları ve mekan için belirledikleri ana temalar ile birbirlerinden farklılaşıyorlar. Bu farklılaşma sayesinde başarıyı elde ettikleri de aşikar. Kısa sürede lezzet olarak kendini ispatlayan sokak lezzetleri mekanlarından “TRC American Diner”ı keşfe çıktım. Amerika’daki diner konseptini Beşiktaş’a getiren Şef Ali Dövenci, menülerine Türk mutfağından dokunuşlar katmayı da ihmal etmemiş. Önceki yıllarda Taraça Cafe olarak hizmet veren mekanı “TRC American Diner” olarak güncellemişler.

Ambiyans / Dekor

Sinanpaşa Pasajı’nın ikinci katında hizmet veren TRC, büyük bir terasa sahip. Aynı zamanda iç mekanı da oldukça geniş. Biz haftaiçi iş çıkışı gittik, ve hiç sıra beklemedik. Fakat haftasonu gittiğinizde durum ne olur bilemem. Sirkülasyonu fazla olduğu için yine de çok beklemeyeceğinizi düşünüyorum. İç dekorasyonunda bence dikkati ilk çeken şey, masaların üzerinde sarkan lambaları. Bu avizeler ile ortama diner konseptri getirilirken, masalar ile oluşan oturma alanlarından tam bir amerikan tarzı vardı. Ayrıca hem iç hem de dış bölümdeki duvarlarda neon motto’lar da yerini almış. Bar kısmı da içeride geniş bir alan kaplıyor, mekanla bütünleşik bir dekorasyonu olduğu için güzel bir etki yarattığını düşündüm.

Lezzet

15 yaşından itibaren profesyonel anlamda mutfak deneyimi olan Ali Dövenci, kendisi gibi şef Buse Dövenci ile birlikte böyle bir mekan açınca lezzet konusunda olumsuz birşey ile karşılaşma riskinin olmadığına emin olarak TRC’ye gittik. Turşuları, ekmekleri ve soslarını özellikle kendilerinin yaptıklarını belirtmeliyim. Yemeğe ayrıdığımız vakit kısıtlı olduğu için burger yeme şansımız oldu. Shaggy Burger’i çok beğendim. İçerisinde acı olduğu söyleniyordu acı eşiğim orta düzeydedir, bana çok iyi geldi. İçerisindeki “elmalı, incirli soğanlı chutney” diye tabir ettikleri bölüme aşık oldum. Burgerin içerisinde yazan tüm malzemeleri tek tek görüp, yerken her birinin tadını alıyorsunuz. Kendi hazırladıkları limonata da lezzetliydi, yanına hafif bir şey içmek isterseniz denemelisiniz. Çoğunlukla burger yedikten sonra midenizin rahatsız olma, beyninizin de pişman olma ihtimali yüksek olabilir. Çok yedim hissini genelde yaşarız, ama Shaggy’i yedikten sonra sağlıklı birşey yediğimi düşündüm. Yedikten sonra kendizi rahatsız hissetme ihtimaliniz yok. Hatta keşke daha büyük olsa dedim.

Zomato Gold / Servis Hızı / Kalitesi

Biz Zomato Gold üyesi olarak “1+1 Yemek” kampanyasını kullandık. Sipariş vermeden önce MUTLAKA , restoranda gold kullanma durumunuzu aktifleştirmelisiniz. Biz tüm şartlara uyarak sorunsuz bir şekilde Zomato Gold’u kullandık. Sizler de lütfen dikkatle gerekenleri yapın, sonra çalışanları zor durumda bırakıp, sorun yaşadık diye yorumlar yazmayın. İşini güzel yapan kimseyi üzmeyelim arkadaşlar. J Nitekim biz oradayken aynen böyle bir sorun yaşandı, Ali Bey insiyatif alarak indirim uygulayabileceklerini söyledi. Çok kibar bir yaklaşımdı.

Yemek siparişimizle Ali Bey ve Buse Hanım ilgilendi, bu nedenle şanslıydık sanırım. Menüdeki yemekleri heyecanla anlatışları dikkatimden kaçmadı. Çok tatlılardı, umuyorum hep bu heyecanla devam edecek enerjileri olur.

Yemeği hızlıca yiyerek tiyatroya yetişmek zorunda olduğumuzu söyledik, ve o kadar hızlı geldi ki inanamadım. İlgileri, alakaları gayet iyiydi.

Yeni gidebildiğim için çok şey kaçırmışım hissi yaşadığım TRC’yi daha çok ziyaret edeceğim. Siz de mutlaka listenize alın, ve bu keyifli mekanı ziyaret edin. Bana da yazın. <3

Sevgiler,

#Rotabu

This Post Has One Comment

Bir cevap yazın