Yılbaşı Hediye Kutusu Fikirleri

Selamlar!

2020’nin eli kulağında! Yılbaşı hediyelerini henüz almayanlar umarım yoktur. Hala hediye arıyorsanız, daha önce sizin için hazırladığım hediye alternatifleri yazımı buradan okumanızı tavsiye ediyorum. Yine yazımda kişiye özel hazırlanan #boxgift hediyelerden bahsetmiştim. Bununla ilgili birkaç soru da alınca kendi hazırladığım hediyeyi, ve bu konudaki fikirlerimi sizlerle paylaşmak istedim.

Hediye alacağınız kişiye özel konseptlerde hazırlayabileceğiniz birçok box gift alternatifi var. Eğer o kişiyi yeterince tanıyorsanız inanın hiç zorlanmayacaksınız. Sizi bilmem ama ben hediye alırken “şu da olsun, bunu da ekliyim” diye diye seçim yapamayan biriyim. O yüzden bu hediye seçeneğini çok seviyorum. Bir de sanırım hikayesi olan şeyleri sevdiğim için bu konsepti de hayranlıkla uyguluyorum. Bi’ akış oluşturuyorum ve buna göre hediyelerimi seçiyorum. Kendi hazırladığım boxgift’i buraya bırakıp hemen yorumlarıma geçiyorum..

Bu hediye paketim, çok yoğun çalıştığını bildiğim bir arkadaşıma yeni yıla girdiği ilk gün dinlenmesi ve kendine zaman ayırması için kullanacağı küçük hediyelerden oluşan bi “dinlenme paketi” Siz adına ne derseniz o aslında. Biraz cool olsun diyorsanız “Relaxation Box” falan da olur. : )

Adına ne dersek diyelim bu hediye paketinin içerisine koyacaklarımın kararını verirken hangi yolu izledim bakalım;

  • Bir sabah ritueli olarak kullanması için, çok sevdiğim homemade aramaterapi markasının gül suyunu aldım. Güne güzel ve doğal bir kokuyla başlamış olmasını umarak kutuya ekledim.
  • Sonra Chado’nun çok çeşitli çay alternatiflerini incelerken yılbaşına özel çıkardıkları “Yılbaşı Harmanı”na rastladım. İçerisinde; Yılbaşı Çayı, Güney Afrika’da yetişen Rooibos bitkisinin elma, kuşburnu, portakal kabuğu, karanfil, tarçın, portakal çiçeği parçaları varmış. Hepsinin sakinleştirici dinlendirici etkisi olduğunu biliyorum, bu yüzden kutuya ekledim.
  • Tamamlayıcı ürün olması için de kupa ekledim, ve çubuk tarçınla süsledim.
  • Günün ilerleyen zamanları için kendisine ayıracağı vakitte kitap okuyacağını düşünerek, çok sevdiğim ve seveceğine inandığım Nilay Örnek’in yeni kitabını ekledim.
  • Kitap okurken mistik etki yaratması için de yine canım İkea’dan yılbaşı konsepti için çıkardıkları vanilyalı, tarçınlı elma kokulu mum ekledim.

Böylece güzel bir akış içerisinde ihtiyacı olabilecek birkaç küçük hediye ile mutlu edici bir paket hazır oldu. Tabi ki bu paket zenginleştirilebilir, hediye edeceğiniz kişiye özel olarak farklı kombinler yapılabilir. Box gift için hediyelerinize karar verdikten sonra tasarım konusunda 2 önemli şeyi düşünmelisiniz. Birincisi hediye kutusunun boyutu ve tasarımı, diğeri de içerisindeki altlık olan süs bölümü. Kutunun içerisine birçok ürün konulacağı için, kartonu ve içerisindeki süsleri tek renk seçmenizi öneriyorum. Düz, renksiz ve birçok boyut seçeneğinde kutu bulabildiğim tek yer İKEA. Dolayısıyla kutular İkea’dan. İçerisindeki süslerden kastım, kutunun altına yerleştirdiğimiz rafya ve kırpıntı diye geçen malzemeler, görselleri aşağıdadır.

Bu seçenekleri bulabileceğiniz internet sitesine “FUNBOU” dan erişebilirsiniz. İçerisinde her şeyi bulabileceğiniz harika bir siteyi sizlerle paylaşmış oldum, vallahi kıymetini bilirseniz hazine. : ) Böyle el emeği bir hediye hazırladıktan sonra, paketlemesine de özenmenizi öneriyorum. Ben fikir olması için kendi hediye paketimi sizlerle paylaşıyorum. Ayrıca kutunun üzerindeki kart örneklerini paylaşıyorum. : ) Ama alternatif fikirler için de “pinterest linki”ne tıklayabilirsiniz. Hediyemi hazırlarken çektiğim videoya aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz : )

Instagram sayfamdaki video tam da burada :)

Box gift konsepti son yıllarda ülkemizde de trend oldu. Dolayısıyla böyle hediye kutularının satışını yapan bir çok site var. Eminim hepiniz bakarken bunu ben de yaparım diyordur. Ve tabi ki yapamayacağımız hiçbir şey yok, yapabilirsiniz. Sadece harekete geçmek, ve çabalamak herkese aynı derecede zevk vermiyor maalesef. Bu nedenle ya buralardan sipariş veriyorsunuz ya da başka hediye seçenekleri arıyorsunuz. İstedikten sonra hiçbir şey zor değil, inanın ve harekete geçin. Hediyeyi alan kişinin yüzündeki mutluluk yorgunluğunuza değecektir. : ) Yılbaşında küçük büyük hediye olmaz, hadi hızlı olun ve hediyenizle sevdiklerinizi gülümsetin. : )

Bir cevap yazın