Herkese merhabalar!

Öncelikle şu an burada olduğunuz için teşekkür ederiz. Umarım yazdıklarımızı beğenerek okursunuz, ve biz hep yazmaya devam ederiz. Rotabu’da gezinmeyi bir kenara bırakıp bu yazıları yazan kişi kim dediğiniz için de ekstra teşekkürler, sevgiler size!

2014 yılında birbirinin hayatına dokunan, 2018 yılında da evlenen Burcu ve Oral olarak buradayız. Sevgili olduğumuz zamandan beri bize huzur veren yerleri keşfetme merakı içerisindeyiz. Bu merak bazen sakin bir kafe üzerine, bazen arkadaşlarımızla eğleneceğimiz yer üzerine oldu. Bazen İstanbul’da turist gibi gezdik, bazen de turistlerin asla gidemeyeceği lokallerimizi aradık. Bazen çok bunaldık sakin bir tatil rotası aradık, bazen de çok yoğun tempolu, gezmeli, görmeli rotaları keşfetmek istedik. Yeri geldi deli gibi etkinlik aradık, tiyatrolar, sinemalar, el sanatları.. Tüm bunlar beni, Burcu, fazlasıyla not tutmayı seven, sevdiklerine mektuplar yazan, tatile giderken anılarını yazmak, çok mutlu olduğu bir anda önüne düşen çiçeği sayfalarına iliştirmek için deftersiz durmayan biri haline dönüştürdü. Karakterimin bu şekilde evrilmesinde, Şehir ve bölge planlama mezunu olmamın da büyük katkısı var. Gezerken bakış açınızı şekillendiren, nerede ne aradığımı bilerek gezmenin tadını almamı sağlayan şehir planlama sayesinde keşfetmenin tadına vardım diyebilirim. Oralcım da metalurji mühendisi mezunu olmasının yanı sıra yazılım konularında epey ilgili, size bu siteyi hazırlıyor. Bütün tatil planlarımızı yaparken, gezerken, keşfederken hep destek tam destek bir beyefendidir kendisi. 🙂

Biz birlikte gezip keşfetmekten keyif aldıkça, ben de kendi kendime yazdıkça neden bunları bir blog açarak yazmıyorsunuz diye çevremizden yorumlar aldık. Sonra bir gün burada bulduk kendimizi. Burada hem seyahat rotalarından hem de mekan keşiftlerinden bahsediyor olacağız. Bunun yanı sıra farklı deneyimlerimizi de sizlere anlatmayı hedefliyoruz. Bazen kesinlikle kaçırmamanız gereken bir oyun hakkında yazabilirim, bazen de gittiğimiz bir kurs hakkında. Seyahat etmek dışında hayatımızı güzelleştiren ne varsa Deneyim sayfasında sizlerle olacak diyebilirim. Şehir plancısı etkisiyle harita yapma isteğimi bastırmak yerine en yoğun halinde yaşatarak, seyahat rotalarımda haritalar hazırlama gayreti içinde oluyorum. Tüm bu haritaları seyahat ve mekan yazılarımızda sizlere sunuyoruz. İşin özü, burası hayatımızda bizi mutlu eden, keyif veren anları, anılara dönüştürdüğümüz yer. Hem size hem de kendimize huzur veren bi’ dünya oluşturmak istedik ve buradayız.

Keyifli okumalar!

Sevgilerle,

Rotabu