Amata

Kadıköy’ün merkezinde geniş bahçesiyle şov yapan yeni mekanımız Amata İstanbul. Kadıköy İş Merkezi’nin içinde, metroya çok yakın konumuyla kalabalığa girmeden oturabileceğiniz bir yer.

Bahçesi epey geniş, oturma alanı bulmakta zorlanmayacaksınız diye düşünüyorum. Fakat mekan duyulmaya başlandıkça durum değişebilir, sabah erken saatlerde gidip tadını çıkarmakta fayda var. Bahçenin arka kısımlarına doğru gittikçe bilgisayarla çalışmaya daha uygun daha sessiz bir alana geçebilirsiniz. Hafta içi ön taraf da bunun için ideal olur.

Kahvaltı tabakları ve tatlı vitriniyle epey güzel bir menüsü var. Menüde gördüğünüz görsellerin neredeyse aynısı masaya gelince ekstra sevindim açıkçası. Yani hayaller hayatlar durumu yaşamadık. Roastbeef pancake ve eggs benedict alıp ortaya da kahvaltı salatası alınca epey doyurucu bi kahvaltı yapmış olduk. Kahve ve soğuk çaylarını içerek devam edip pavlova ile taçlandırdık. Hafif tatlı arıyorsanız seversiniz ama bence kahvaltı tabakları en nefisiydi.

Kalabalık gruplarla gitmek için ideal. Çalışmak için ideal. Tek başınıza gitmek için ideal. Yani her şekilde keyifle oturursunuz. Listenizde olması için kaydetmenizi öneririm.