Araf İstanbul

Son zamanlarda yediğim en lezzetli tabaklarla dolu şef restoranı oldu Araf İstanbul.

Araf, açık ocak & dine dining konseptli Kozyatağı’nda yeni açılan bir restoran. Salı günleri kapalı olduğunu ve rezervasyonun şart olduğunu belirtip detaylara geçiyorum.

Açık mutfak konseptini çok seviyorum. Şef ve ekibi önünüzdeki mutfakta şeffaf bir şekilde tabaklarınızı hazırlıyor. Yemeklerimizi yerken tabakların içeriğinden sohbet etmek de çok keyifli! Bu açık mutfak düzenini aslında ocakbaşı kültüründen biliyoruz hepimiz. O samimiyeti yakalamayı sağladığı için daha güzel belki de.

Biz yancılardan portakallı pancar, pazar salatası ve ızgara enginar, odun ateşi grubundan ciğer ve tavuk tatlı olarak da limonlu tavuk göğüs katları tercih ettik. Hepsi masamıza usul usul geldi ve afiyetle yedik. Silip süpürdük de diyebilirim. Bi yandan sohbet bi yandan yemek derken zaman su gibi geçti. Akşam menüsü profillerinde sabit hikayelerde fiyatlarıyla birlikte var. Güncel olarak orayı kontrol edebilirsiniz. Bu akşam menüsü dışında 12:00-16:00 arasında karavana menüsü de çıkarıyorlar. Bulundukları bölgede ofiste çalışanlar için mükemmel fırsat gerçekten. 3’lü karavana menülerinin fiyatı 150₺ ve fiyat üstü bir performans olduğunu da düşünürsek kaçırmayın derim. Karavana menüsünde bugün mesela mercimek çorbası hünkar beğendi ve yeşil salata varmış. Menüleri böyle düşünebilirsiniz, her gün değişiyor sabahtan bakılsın.

Keyifli ve şık bir akşam yemeği için de öğlen yemek molası için de tercih edebileceğiniz yüksek kalitede ve lezzette bir mekan bıraktım size. Çok içime sindi, unutmamak için kaydedin ve deneyin isterim