Arafta

Moda iskelesine giderken bahçesiyle ilginizi çekicek fine dining konseptli Arafta. Henüz yeni açılmışken gittiğimiz için aksaklıklar olmasını dahi göze almıştım ama masaya gelen her tabak özenliydi. Zaman geçtikçe her şey daha yerli yerine oturuyor bence işletmelerde, bunu göz ardı etmemek gerek hatırlatması da yapmak isterim.

Bahçesinin dekorunu, yarattıkları yazlık havasını çok sevdim. Havalar hafif serinlemişken böyle açık alanlarda oturmak da ekstra güzel. Kışın nasıl dönüştürecekler bakalım. Masaların birbirine çok bitişik olmamasını, rahat sohbet edebilmeyi de sevdim.

Soğuk meze tadım tabağı, roka salatası, çanak enginar başlangıç olarak masadaki yerini alanlardı. Tadım tabağındaki mezeleri çok sevdik ama gerçekten tadımlıkmış. 2 kişi için ortaya alınır ama daha fazla kişi için kesinlikle sevdiğiniz mezeleri tek tek istemenizi öneririm. Roka salatası meyhane usulü peynirli soğanlı ve lezizdi. Çanak enginarı avokado dolguluydu ve malzemesi epey boldu. Daha sonra yoğurtlu kuru köfte topları ve limonlu levrek de masaya eklendi. Ana yemek seçiminde levreği tercih edebilirsiniz hepimiz çok beğendik. Arnavut ciğeri ve besinsel soslu patlıcan da aklımın kaldıkları oldu. Belki siz denersiniz.

Bu arada rezervasyon şart. Kaydetmeyi de unutmayalım.