Banko Burger

Banko, basit ve kaliteli malzemelerle leziz burgerler yaratma mottosuyla 2019’dan beri bizimle ve vadettiği gibi leziz hatta bence leziz ötesi burgerler yapıyor.

İlk şubesi Moda’daydı old müdavimleri hatırlar. Sonra şimdiki yerine Erenköy’e geldi. Büyük bir iç ve dış mekana sahip olduğundan koştur koştur yeme telaşıan girmeden keyif yaparak oturabiliyoruz. Tabi bir de Dekk İstanbul‘da food court alanında da kiosk’ları var. Orası da karşının taksisi olanlar için çok iyi seçenek. Hepsini severiz. Son olarak Banko’yu İzmir’de Çeşme Marina’da, Zaya Çeşme‘de ve Datdadadat‘ta da bulabilirsiniz.

Banko’da favorim çok. Özlediğim lezzete göre o günkü seçimi yapıyorum. Klasik, mush&truffle, boşnak, kızarmış tavuk son dönem takıntılarımdan. Sevdiğiniz malzemelere göre burger seçiminizi yaparsanız kesinlikle mutlu ayrılırsınız. Ayrıca vejeteryan seçenekli şekilde de burgerleri yaptıklarını belirtmek isterim. Bu kez klasikten devam edip içine füme dana antrikot eklettim. Diğer burgerimiz de kokoreç sevenlere özel İzmir Baki Usta halka kokoreçli “bankoko”. Bir de direkt gördüğünüz gibi patatesli menü halinde geliyor ve fiyatları birçok mekandaki burger fiyatıyla aynı. Zaten lezzeti fiyatının üzerinde olan bir mekan bence ki bu dönemde kalmadı öyleleri. Bu kısım da artık oldukça önemli.

Kısacası şimdiye kadar tanışmadıysanız mutlaka gitmenizi öneririm. Çoktan tanışanlara hatırlatma olsun. Müdavimler çoktan akşama plan yaptı onlara da afiyet olsun