Boden

Kadıköy’ün her sokağından bir cevher çıkmasına alışmış olmamız gerek belki de ama insan yine de şaşırmaya devam ediyor. Alelade bi sokakta yürürken karşınıza bi dükkan, bi kafe çıkabilir burada.

Boden İstanbul da benim öyle keşfettiğim bir yerdi. Bir yere yetişmeye çalışırken önünden geçtim. Geçtiğimiz yaz aylarıydı. Ağaçlar daha bi yeşil, dışarıda oturan insanlar daha bi kahkahalı sanki, malum yaz. Kiminin elinde birası, kiminin kahvesi. Gözümde öyle bi sahne, hızlıca adını not alıp yola devam etmiştim.

Geçenlerde ancak gidebildim. Geç tanıştık ama bundan sonra sık sık gideceğim bir mekan olacağı kesin. Bazı mekanlar zamansız. Bi masada yeni uyanip kahvaltıya koşan, diğerinde bilgisayariyla harıl harıl çalışırken kahvesini içen olabilir. Erkenci bi grup aynı anda zeytinyağlı menüsünden yerken, bi grup bira içip atıştırmalık alabilir. Yani demem o ki menüsü oldukça geniş. Her gruba uygun. Günlük çıkan zeytinyağlı menüsü, kahvaltı tabakları, sabit yemek menüsü, vegan çeşitleri, kahveleri, geniş bira menüsü ve kokteylleri.. Kahveleri Petra’dan mesela.

Günlük menüsü şahane. Denemek için sabırsızlanıyorum. Balkabagi püreli kinoa salatası, ayva soslu buğday salatası, elmalı Brüksel lahana salatası gibi oldukça başarılı tabaklar var mesela.

Ben atıştırmalık menüsünden kabak mücver istedim. Yanında dereoutlu yoğurt dokunuşu bile öylesine tabaklar gelmeyeceğinin kanıtı. Normalde fiyat konusuna çok değinmem. Malum ekonomide her gün güncelleme alıyorlar. Fakat burası uzun süredir gittiğim yerlerdeki f/p oranı en yüksek seviyede. O yüzden haklarını vermem gerekir. Bu tabak 35 TL, kokteyl fiyatları ortalama 75 TL. Şubat 2022’de bu fiyatları gördüğümü de unutmayın lütfen. Gideceğiniz zaman bu tarihi baz alın.

Mekanın girişinde açık alan karşılıyor sizi. Sıkışık olmayan masalarla, ağaçlar altında keyifli bi ortam. Bi de yetmez gibi mini bi fıskiye. İç mekanın dekoru ambiyansı da ekstra büyüleyici. Duvardaki çizimler, yüksek tavan, bar bölümü özellikle müthiş.

Yolunuzu düşürmenizi tavsiye ederim. Ben de gittikçe menüden seçtiklerimi sizinle paylaşıyorum zaten. Instagram hikayelerime bakmayı ihmal etmeyin bence.