Boter Kalamış

Kalamış sahili sakinliği, temizliği ve gelen kitlesiyle bizi çok mutlu ediyor. Sahile her gittiğimizde uğradığım durak ise Boter. O yüzden gönül rahatlığıyla öneriyorum. Baştan bunu bilelim.

Boter sahile inilen bence en güzel sokakta. Bol ağaçlı, cumbalı evli Rüştiye Sokak. Bu sokağa girip sahile doğru yürüdüğünüzde minik girişli tatlı tuzlularla dolu vitriniyle Boter sizi karşılayacak. Girişte minik oturma alanı, içeride daha geniş bir bölüm ve arkada bahçesi bulunuyor. İster direkt burada oturabilir isterseniz paket alıp sahile geçebilirsiniz.

Bu kez Restoran Haftası kapsamında coğrafi işaretli sürdürülebilir ürünlerle hazırladıkları menüyü denedim. İzmir tulum, kapya ve ıspanaklı mini kış; Konya tahini ile çikolata parçalı glutensiz fudge blondie ve pancarlı pink latte denedim. Sağlıklı şeylerin lezzetsiz olabilme gibi bi huyu vardır. Bu masadakileri gittiğimde tekrar yemek isterim öyle lezzetlilerdi. Kış, tart gibi şeylere normalde de bayılırım. Çok severek yedim. Fudge blondie ise beklentimin aşırı üstünde güzeldi. Glutensiz şeyler böyle olacaksa her gün yerim.

Tatlı ve tuzlu vitrini ile kahveleri sayesinde günün her öğünü burada oturabilirsiniz. Arkadaşlarınızla ya da tek başınıza gidebilirsiniz. Asla rahatsız olmayacağınız, çok tatlı çalışanları olan bi yer. Hatta hafta içi bilgisayarınızı alıp gidebilir ve çalışma ortamı olarak da kullanabilirsiniz. Tam çalışırken yemek isteyeceğiniz türde şeyler sizi bekliyor burada zaten. Planlarınıza eklemeyi ihmal etmeyin.