Cup Of Joy

Şehrin içerisinde bambaşka bi dünya yaratarak içimizi açan Cup Of Joy!

Nişantaşı şubesi Şair Nigar Sokak üzerinde Kalyon Kültür’ün binasının arkasındaki bahçede yer alıyor. Camlarla çevrili yapı sayesinde kış bahçesini andıran bir alan var. İç alanının oldukça ferah olmasının yanında bahçesinde de rahatça oturabileceğiniz sayıda masası olması harika! Bahçenin her yeri ağaçlarla öyle güzel çevrelenmiş ki bi an şehirde olduğunuzu unutuyorsunuz. İç alanında da yine bitkilerin yoğun fakat doğru kullanımı ile boğmayan bir ambiyans yaratılmış. Çoğu tavanda sarkan saksıların içinde olunca yukarıya baktığınızda da gökyüzüyle birleşen bitkileri görüyorsunuz. Tam seyirlik.

Cup Of Joy çiftçilerden veya tedarikçilerden temin ettiği kahveleri kendi yöntemleriyle kavurarak menüsüne ekliyor. Kahvelerinin yanı sıra sağlıklı atıştırmalık menüsüyle de ön plana çıkıyorlar aslında. Bir kahveciden beklemeyeceğiniz kadar fazla çeşitten bahsediyorum emin olun.

Biz kahve olarak Cortado içtik. Latte, cappucino, cold brew gibi seçimleri de daha önceleri yapmış ve hepsini sevmiştim, damak tadınıza göre seçerseniz mutlu eder hepsi.

Atıştırmalık olarak sakallı ve snickers yedik. Buradaki raw bar ve tatlı top’lara aşığım. Favorilerim snickers ve Antep fıstıklı raw diyicem ama diğerlerinde de aklım kalmadı değil. Eğer daha doyurucu seçenekler isterseniz de beyaz peynir pesto tost veya truflu croque yemenizi tavsiye ediyorum.

Bilgisayarınızı alıp çalışmaya gelmek için de çok uygun bir yer olduğunu da ekleyelim.