Figlmüller

Viyana’da schnitzel diyince ilk akla gelen yerlerden, çok turistik ama çok da yerlisinin sevdiği bir mekan Figlmüller ile yeme içme dosyasını açalım. Açık konuşacağım overrated bir mekan olduğunu düşünüyordum. Aşırı yanılmışım, gerçekten çok lezzetli ve övgüleri hakeden bir yermiş.

Biz ilk şubesine çok yakın açılan Bäckerstraß şubesi için 3 hafta önce ancak yer bulup rezervasyon yaptırdık. Yani daha zaman var demeden programınızı yapmanızı öneririm baştan. Web sitesi üzerinden şube seçerek ilerleyebilirsiniz oldukça kolay zaten. İlk şubesine yer bulamayınca biraz üzülmüştüm açıkçası ama bence gittiğimiz şube çok daha iyi bir seçimdi. Fiyatlar standart üstü olunca iyi yemek hizmeti de olsa mekanın da daha etkileyici olmasını istiyorum sanırım. Bu nedenle bu yeni ama ilk şubeyle benzer tasarımdaki yeri çok sevdim. Şık, zarif ve ilk şubenin nostaljisine uygun tasarımdaydı. İçi oldukça büyük ve bir labirent gibi oda oda düzene sahip. (Son 3 fotoğraf ilk şubeden)

Yine bu konseptte karşınıza çıkacak Lugeck de Figlmüller markası aslında. Son zamanlarda bir de #onthego konseptinde burger seçeneği sunan “Brioche und Brösel”i de kurdular. Belki daha pratik bir seçenek olarak değerlendirebilirsiniz.

Biz schnitzel ve cordon bleu aldık. Farklı lezzetlerini denemek için. Schnitzel dana seçimi yapmıştık 2 parça halinde gelmesi paylaşımı da kolaylaştırdı tabi. İkisini de çok beğendik ama yine gitsem ilk tercihim schnitzel olur. Yanına söylediğimiz patates salatası ise efsaneydi. Bütün övgüleri sıralayabilirim kendisine bayıldım. Tatlı ekşili müthiş bir sosu var. “Farklı” bir şey deneyelim diye patates kızartması söyleyen kocama da buradan tekrar tebrikler sonra benim salatama salça olunuyor ama