Frunch

Buraya yeni açıldığı zamanlarda gidip hikayemde paylaşmış ve şöyle demiştim “Moda’da küçük ve sevimli kafe bulmak zor değil, orada hemfikiriz bence. Uzun soluklu olabilecek, iyi içerikli olanları anlamak zor olan” Doğru demişim. Uzun süre bizimle olacağına emin olduğum, çok sevdiğim, ara sıra çıkıp gitmek istediğim ama bir türlü vakit bulamadığıma üzüldüğüm tatlı mı tatlı Frunch. Ben anlatırken siz çoktan kaydedin, arkadaşlarınızla plan yapın hatta yola çıkın isterim.

Açık alanlı mekanları çok seviyorum ama yazın biraz geç kahvaltı yapmak istediğimizde de açık alanda güneşte sıcaktan oturamıyoruz sorunsalı devreye giriyor. O zamanlarda böyle tatlı dekorlu, samimi kafeler kurtarıcı oluyor. Yine de dışarıda 2 masası, içeride hatta asma katında da daha fazlaca oturma alanı bulunuyor. Üst kat bence bilgisayarla gidip çalışmak için güzel, alt kat sohbetli buluşmalar için.

Kruvasan ve ekmek üstü kahvaltı seçeneklerini denemek için kahvaltıya gittik biz ama tatlı kruvasanlar ve kahvesiyle de öğle menüsü olur tam. Kruvasanları çok çok güzel olunca konuştuk biraz ve bu konuda işi sağlam tutup çok sevilen Nicel Bakes‘le güçlerini birleştirdiklerini öğrendim. Kruvasan ve ekmekler Nicel’den, yorumlaması Frunch’dan. Yani Süreyya Plajı bana uzak diyenlere Moda’da bir adres bırakmış oluyorum. Ekmek üstü avokadolu ve cheddar sosisli kruvasan üzerine tuzlu karamel yer fıstığı ve pastacı kreması dolgulu tatlı kruvasan bizim seçimlerimizdi. Damak tadınıza göre içeriklerine bakıp seçerseniz hepsi mutlu eder. Ayrıca menüleri profillerinde, fiyatları da mutlu eden türden.

Değinmeden geçemem, kurucuları 4 İTÜ’lü kadın arkadaş. Mis mis. Özenli, temiz mutfaklı, lezzet odaklı mekan arayanlara tavsiyem gönülden.