Hina Kınalıada

Kınalıada’nın yenilerinden Hina hem kafe hem de bir konsept mağaza olarak hizmet veriyor. Aynı zamanda workshop programı da bulunuyor. Gitmeden belki bakar ve programınızı ona göre yaparsınız.

Ayrıca güzel haber, kış sezonu için de teraslarına iglo (Eskimo çadırları diyim gözünüzde canlansın hihii) kurmuşlar. Şeffaf olduğundan kış bahçesi gibi bir konsept canlandı gözümde, iyi fikir.

Rahat ve bol bitkili terası müthiş güzel Terası kadar binanın kendisi de muhteşem aslında. Çünkü burası eski bi hamam ve orijinal halini bozmadıkları detayları var.

Biz kahve ve tatlı molası için terasında oturduk. Şeftali cup çok hafif, çok lezzetliydi ama kahveler benim için daha iyi olmalıydı noktasında kaldı maalesef. Kahvaltı seçenekleri daha değerlendirilebilir gibi geldi, siz de bir bakarsınız.

Girişte sizi konsept mağazasıyla karşılayacak Hina ve tezgahtaki ürünleri incelemeden geçemeyeceksiniz onu da söyliyim. Tercih meselesi ama burada bunca tatlı seramik bardak varken cam bardaktan daha güzel bir servis de olabilir gibi geldi bana açıkçası.

Yeni mekanlar zaman içinde daha iyiye gidere inanırım. Oturması çok keyifli olan bahçesi, cozy ortamı, çalışanların ilgisi, lezzetli tatlılarıyla önerilerim arasına girdi. Kınalıada planı yapmayı düşünenler instagram gönderisini kaydetsin derim unutmadan, pazartesi günleri kapalılar.