Jash Balık Herman’ın Mutfağı

Kınalıada’da meyhane konseptinde yemekle günü sonlandırmak istediğinizde yıllardır ilk akla gelen mekanlardan biri Jash Herman Chefs olacaktır. Biz de havanın güzel olduğu günlerden birini deniz kenarında keyif yaparak taçlandırmak isteyip rotamıza eklemiştik. Keyifli ve lezzetli bir akşamdan kalanların özetiyle geldim.

Kış dönemine geçişle birlikte başlattıkları pazar rakısı konseptine bakmanızı önererek başlayabilirim. Belki ilginizi çekerse bu vesileyle gidersiniz. Deniz kenarı masaları rüzgarlı havalarda zorlayabilir uyarısını da yapıyım. Yine dış taraftaki daha iç bölümler bu dönemde daha uygun olabilir, aklınızda olsun.

Klasik ve kendine has mezeleri, ara sıcakları ve balık menüsüyle sevilen bi durak. Biz köpoğlu, fava, girit ezme, ballı feta peyniri, kalamar tava ile klasik bir sofra kurduk kendimize. Fava dışında tüm meze ve ara sıcakları çok sevdik, porsiyonları ve lezzeti gayet güzeldi, öneririm. Çalışanlar da çok ilgili ve yardımcıydı. Genel olarak memnun kaldığımız bir akşam oldu.

Ada rotanıza güzel bir final olacaktır. Instagram gönderisini kaydetmenizi öneririm.