Kruvasan

10 yıl önce Teşvikiye şubesiyle hayatımıza giren, sevgilim diye hitap ede ede hepimizin sevgilisi olan Kruvasan İstanbul bir süredir Kadıköy’de. Ee sonunda sevgilim hahajsk. Neyse Teşvikiye’yi kıskandıracak kadar mis gibi yer olmuş. Trafiklere girmeden, ferah ferah oturmalı kocaman dükkan.

Teşvikiye renkleri ve teması burada ama büyük bir oturma alanı olması ambiyansı daha da üst seviyeye taşımış. Beyaz, ahşap ve yeşil odaklı bir dükkan, bitkilerle dopdolu. Lokanta Kru da hemen yanında, hatta iç içe de diyebilirim.

Plan şu, geç uyanıyorsunuz Kruvasan’a gidiyorsunuz kahvaltı yapıyorsunuz yavaştan tatlı da mı söylesek diyorsunuz. Bi grup tatlı yerken bi grup Lokanta Kru’dan masaya ufak ufak zeytinyağlılar söylemeye başlıyor, belki bir şarap ya da rakı kadehi doluyor. Acele etmeden geçen bir gün, masaya eklenen arkadaşlar, bol kahkahalar, arada fısır fısır konuşmalar ohh yaa hayal etmesi bile nasıl güzel geldi.

Ne seçelim sorusunun da cevabı yok aslında çünkü damak tadınıza göre seçim yaparsanız mutlu olacağınız kesin. Şimdiye kadar tatlı tuzlu birçok kruvasan denedim. Bu kez ise çikolatalı&kestaneli ve orman meyveli kruvasan seçtik. Mutlu kalktık masadan. İlgi alaka harika, herkes ürünleri biliyor ve zevkle anlatıyor. Daha nolsun.

Gitmek için plan yapmanızı öneririm, çok seviceğinize eminim bu haberi hala almamış arkadaşlarınız varsa onlarla paylaşın, şimdiye kadar gitmemiş olanları hadi artık gidelim diye darlayın derim.

(Gelecekten not: Kapatmak zorunda kalmışlar bu dükkanı maalesef üzüldüm. Nişantaşı şubesinde bu deneyimi yaşayabilirsiniz).