La Fiancee

Bazı sokaklarda beklenmedik bi sürprizle karşılaşır ve çok sevinirsiniz ya hani, La Fiancee bence öyle. Bu sokakta konut yerleşimi yüksek, evlerin alt katları da genellikle bakkal, fırın gibi daha mahalle dükkanları. Sonra o mahalleye çok uyan biraz Fransız esintili çok sevdiğim bu mavi tonlu dükkan karşıma çıktı.

La fiancee içerisinde çeşitli ekmekler, scone, kiş gibi tuzlu birçok seçenek, tart, kruvasan türevli birçok tatlı var. İçerisi müthiş güzel kokuyo, fırından yeni çıkan bi şeyler varsa bir de enfes. Yanında aynı işletmeden bir de kahveci var; Kawa coffee. Buranın açık alanında masalar ve önünde oturma bankları var. İster al götür dışarıda ya da evinde ye, ister otur sokaktan gelip geçen mahalleliyi izle. İstersen de içerisi daha sakin al bilgisayarını otur bir yandan atıştır bir yandan işlerini hallet.

Ben birkaç iş için uğradığım bir gün sabah aynen böyle sürpriz oldu burayı bulması. Scone ve kahveyle başladım güne. Gaudo peynirli scone sevdim, genelde sade ve otlu olur scone’lar. Bu halini ben daha çok sevdim, keşke her yerde olsa. Eminim diğer ürünler de çok güzeldir, vakit kısıtlı bünyeye yüklenmemek gerek diye bu kadar deneyim oldu. Siz de burada deneyip sevdiklerinizi yazın listemize alalım.

Beğenip kaydetmeyi ve sevdiklerinize göndermeyi unutmayın. Bu bölgede en iyi durak olabilir iddiasındayım. Yolunuz düşerse ıskalamanız ve öylesine bir yere oturmanız üzücü olur.