Mankind Coffee

Caddebostan’ın kahve duraklarından Mankind, kahvaltı ve tatlı menüsüyle de seviliyormuş. Sabah erkenden gitmemize rağmen hızla masaları dolup arkadaş buluşmalarına ev sahibi olduğunu gördüm.

Dışarıdaki masaları sabah erken saatlerde ve akşama doğru kahve buluşmalarında çok ideal. Öğle sıcağında da klimalı iç mekan var neyse ki. Hem buluşmalara hem de bilgisayarı kapıp çalışmaya uygun bir mekan olduğunu da söylemeliyim. Eğer home office çalışıyorsanız içerideki çalışma masası sizin için iyi olacaktır.

Menüsünde ekmek üstü, tost, bagel, omlet, açai bowl seçenekleri yanında vitrindeki günlük tatlıları da bulunuyor. Kahveleri kendi çekirdekleri zaten ve oldukça lezzetliydi. Soğuk bitki çayları ise Ronnefeldt’in çaylarıyla hazırlanıyor. Üç peynirli omlet, ekşi maya üzeri dana jambon ve cheddar bagel kahvaltı seçimlerimizdi. Yanına americano ve get the power çayı aldık. Özenli gelen tabakların hepsi lezzetliydi. Cheddar bagel daha soslu ve yoğun bi ürün olduğu için öğleden sonra ara öğün olarak daha çok öneririm.

Tatlı menüsünden bir şeyler önermek istediğim için gözüme kestirdiğim fındık krokanlı kurabiyeden yedim. Nispeten sağlıklı bir seçimdi bence. Dondurmalı beyaz çikolatalı brownie de Oral’ın seçimiydi. Çikolatası akışkan, kıvamı güzel bir brownieydi.

İster kahvaltıya ister kahve tatlı için uğramanızı öneririm. Kaydedip Bağdat caddesine indiğinizde değerlendirin derim. Sizi kalabalıktan kurtaracak bir seçenek olduğunu da söyleyebilirim.