Morn

Bazı dönemlerde bazı tatlar oldukça meşhur oluyor. Bi trend yakalanınca onun takipçileri de elbette sıkça karşımıza çıkıyor. Fakat hepsi kalıcı olmuyor. Bir dönemin lokmacıları mesela, hepsi kalamadı. Sadece gerçekten iyi olanlar aramızda.

Pastel de nata da bence son dönemin gündemi olan tatlardan. Kimi işletme sadece nata odaklı kimi bu lezzete menüsünde yer vermeyi tercih ediyor. Yıllar içinde, maalesef, birçoğu olmayacak. Şunu söyleyebilirim ki Morn uzun yıllar burada olup, menüsünde nata servisi yapacak.

Nata, Portekiz’in meshur tatlısı. Dışı milföy, içinde krema olan neredeyse tek lokmalik bi tatlı. Pastel de nata öyle bi imza lezzet olmuş ki Portekiz’in yedi gastronomi harikasından biri olarak ilan edilmiş. Bu arada adının anlamı da krema buradaki versiyonu beğendim, üzerine tarçın serperek yemeyi de sevdim.

Morn, Yoğurtçu Parkı’nın hemen karşısında. Yürüyüş sonrası kahve ve nata ile minik bir kaçamak ve keyif durağı olmuştu bizim için. Kahvaltı tabakları ve tezgahtaki tatlıları da güzel seçenek. İyi bir kahvaltı üzerine parkta yürüyüş de keyifli olacaktır. Çıkmadan nata da denenirse lezzet katlanır gibi geliyo.

Dışarıda geniş bi bahçesi var, bence burası en iyisi. Fakat yer bulamazsanız içerisi de çok sempatik bir dekora sahip. Fırından çıkan nata kokusu özellikle içerideki ekstra şölen.

Planlarınıza dahil etmeyi unutmamanız tavsiye. Keyifli bir gününüze keyif katsın isterim.