Mornings In Pera

Mornings in Pera çok yeni mekanlardan olsa da hemen sevilmiş ve yıllardır oradaymış gibi sokaktaki yerini almış. İstiklal Caddesi’nde yürürken sevdiğimiz sokaklardan Kallavi’ye kıvrıldığınız gibi göreceksiniz burayı.

Sokaktaki masalarına oturabilir ya da iç mekana geçebilirsiniz. Bana Fransa’daki patisserie’leri çok andırdı, zaten bu hissi vermek istedikleri de belli. Tezgahta sabitler olsa da günlük / sezonluk değişen tatlı ve tuzluları görebilirsiniz. Burası hızlıca tükenme potansiyeline sahip o yüzden erken gidenler belki daha şanslı olur.

Kahvaltı menüsü her gün 09:00-16:00, bakery ve kahve ise yine her gün 07:30-00:00 arasında servis ediliyor. Kahvaltı menüsüne son dakikalara doğru yetişince menüden french toast denemek istedim. Ev yapımı brioche ekmeği, krema ve orman meyveleri, akçaağaç şurubu eşliğinde geldi. Ekmeği ve kremasının kıvamını çok sevdim. Porsiyonunun aşırı büyük olduğunu söyleyebilirim. Kesinlikle 2-3 kişilik olarak düşünebilirsiniz.

İstiklal’in yoğunluğundan kaçmak istediğinizde aklınıza burası gelsin, kahvenizi içip tatlınızı yiyin ve keyifle güne devam edin. Unutmamak için kaydedebilirsiniz bence