Mozart

Brugge’de akşam yemeği için gittiğimiz Mozart, kendisini “more than just ribs” olarak tanımlıyor. Menülerinin ve mekanın asıl odağı domuz etiyle hazırladıkları pirzola olsa da kuzu eti, tavuk, balık gibi seçeneklerin olduğu oldukça çeşitli bir menüsü var. Genel olarak da ızgara konusunda iddialılar.

Ben etin pişme derecesi ve tadı konusunda yurt dışında bir tık rahatsız hissediyorum kendimi. Bu yüzden yine çok önerilen somondan devam ettim. Seçilen yemeklerin yanında gelen salata, kumpir derken epey doyurucu bir menü sizi bekliyor diyebilirim. Kumpirin üstüne ekledikleri hardallı bi sos vardı lezzeti müthiş yükseltmişti ya. Ribs konusunda ise başka bir yöntemle ilerliyorlar, sürekli servisi devam eden bittikçe eklenerek tabağın yenilendiği bir düzen var. Yani istedikçe yenilenen “all you can eat” konsepti var. Bu seçenekten dolayı da sanırım herkesin ana yemek seçme zorunluluğu var. Pişirme yöntemi sayesinde domuz etinin tadını yoğun düzeyde almıyorsunuz dedi arkadaşım denemek yemek isteyenler için bu bilgiyi de ekliyim. Steak nature de balık dışında öneri isteyenler için gelsin.

Mekanın iç dekoru oldukça güzel. Hem geleneksel dokuda hem modern bir havası var. Rezervasyon yaptırırken giriş kattaki salon / ana bölümde olmayı rica edebilirsiniz belki. Zaten rezervasyon şart.

Noel pazarlarında akşam yemeği yeme düşüncemiz vardı fakat ne olur be olmaz diye rezervasyon yaptırmıştık burada. Hem yağmurlu hava hem yorgunluk hem de noel pazarında akşam için tercih edebileceğimiz şeylerin az olması durumu bize iyi ki rezerv yaptırmışız dedirtti. Farklı bir ambiyansta, geleneksel ve lezzetli bir akşam yemeği için buraya gelmenizi öneririm. Kaydetmeyi unutmayın