Pikta Bakery

Renkli simitleriyle popüler olan Pikta Bakery’i deneyimledik!

Pikta, renkli anlamına gelen picta’dan esinlenerek ismini almış bir bakery. Renkli simitler, kurucusu Gökçe Hanım’ın çocuklarını düşünerek ortaya çıkmış bir ürün aslında. Sebzeye uzak çocuklarına sebze katkılı hamurlar yapıp onları da oyun hamuru gibi eğlenceli şekilde yansıtmasıyla simitlere evrilmiş. Daha sonra da bu eğlence işe dönüşmüş. Bu renkli simitlerin ismiyle patentini dahi almış. Gıda maddesi olmadığına dair belgesi olan Pikta vegan içerikli.

Menüsünde her öğüne uygun seçenekler var. Kahvaltı tabakları, tostlar, salata ve makarna gibi seçenekler var. Tabi bi de pastane ürünlerinin olduğu tezgahında ekmek, tatlı ve tuzlular müthiş gözüküyor. Üç peynirli omlet ve yanında pikta simit ile üç peynirli tost söyledik. Peynir seven bi çiftiz. Kaşar, cheddar ve dil peyniri kullanılmıştı. Porsiyonlar çok doyurucuydu kesinlikle. Omleti çok sevdim. Tost lezzetliydi fakat biraz daha erimiş şekilde gelmesini beklerdim. Menüde simitli kahvaltı tabaklarının olmasını hayal etmiştim yoktu. Ama bi güzel haber yakın zamanda menü yenileniyormuş. Tahmin ettiğim şeyler ve daha fazlasının geleceğine dair tüyo aldım. Listenize alın, unutmamak için kaydedin ve gitmeyi planlayın. En güzel zamanları geliyo belli ki. Bir de önemli notum çayları çok güzel, farklı çaylar ve aromaların birleşimi. Bazılarını anladım ama yine de aynısını evde harmanlayamam gibi mecbur çay için bile gidicez.

Küçük bi fırın gibi gözüken minik kapısından içeri girince tezgah ve fırının da olduğu iç kısım sizi karşılıyor. Sonra ilerleyince yarı açıklı bi iç bölüm görüyorsunuz. Pikta Bakery tasarımlı duvarın olduğu daha renkli kısım burası. Sonra birkaç merdiven inerek yine yarı açıklı bahçe kısmına geliyorsunuz. Daha ahşap daha sade tasarımlı bu bölüm benim favorim.

Farklı lezzetler arıyorsanız burayı listenize almanız özellikle tavsiye. Buradan sonra Yoğurtçu Parkı’nda yürüyebilir Kadıköy rotamdaki mekanlarla güne devam edebilirsiniz.