Sanseveria

Brugge’de kahvaltı için nereye gitsek diye bakınca hem iç dekorunun tatlılığı hem de menüsüyle bizde gitme isteği uyandırmıştı. Rezervasyon yaptırmadan gitmeyin diye hatırlatarak başlıyım bir de yoksa yer bulmak imkansıza yakın olacaktır özellikle hafta sonları. Pazar günleri 09:00-15:00, diğer günler 08:00-17:00 saatleri arasında hizmet veriyorlar. Mekanın bir de b&b konseptli oteli var, ona da bakabilirsiniz.

Kahvaltı ve öğle yemeği menüsüyle servis eden Sanseveria Brugge’ün tek bagel odaklı mekanı aynı zamanda. Tatlı ve tuzlu bagellar, smoothie bowl tabakları ve tatlılardan oluşan bir menüsü var. Bunların birleşimiyle hazırladıkları “short breakfast, salad lunch, vegan” gibi fırsat menüleri de bulunuyor. Ayrıca müslümanlar için tercih edilebilir diye işaretledikleri tabaklar da seçim yapmanıza yol gösterici olacaktır.

Biz somon fümeli avokadolu “Madison”, tavuklu “charlies” baconlı “Richard” ve ortaya da fıstık ezmeli tatlı bir seçenek eklemek istediğimiz için “billy” tercih ettik. Bagellar o kadar dolu içerikteydi ki tatlıyı çok zor yedik. Hepsi lezzetli, doyurucu ve iyi malzemeli olduğundan burada yediklerimizden memnun kaldık. İlgi alakanın güzelliği, mekanın cozy hali de memnuniyetimizi artırdı diyebilirim.

Diğer kahvaltı ve öğlen yemeği önerilerim birkaç post gerideki haritamda ve bu hafta yayınlayacağım blog yazımda sizinle olacak, hatırlatırım. Brugge seyahatinde burayı planınıza almak için kaydedebilirsiniz.