Two Spoons

Samos tatili planladığımı söylediğim andan itibaren bana en çok söylenen mekanın tatlıcı olacağı aklıma gelmezdi doğrusu. Evet, herkes Two Spoons’a mutlaka gitmelisin dedi. Sizi mi kırıcam bir değil birkaç kez gittim.

Pythagorion’un hemen merkezinde, Remataki Beach’in hemen arkasında kalıyor. Diyelim ki buradaki plaja geldiniz, gün ortasında tatlı kahve yapmaya uğrayabilirsiniz. Zaten bunun dışında her an buraya gelmenin bahanesi bulunur.

Tatlılarıyla meşhur evet ama menüsünde kahvaltı içerikli tabaklar da var. Çoğunluğu greek yoğurtla yapılan granola kaseleri gibi düşünebilirsiniz. Kahvaltı menüsü için 14:00’a kadar gelmeniz gerekiyor. Aynı zamanda dondurma ve kahveleri de gün boyu servis ediliyor. Kahveleri Yunanistan’ın sevilen kahve çekirdeği Taft Coffee‘den. Tatlıları ise gerçekten bu ilgiyi hakedecek kadar harika! Bizim denediklerimiz arasında lezzet sıralamamız şöyle oldu: profiterol > cheesecake > tiramisu > chocolate lava profiterolün hamurundan iç kremasına hafif hafif aldığım limon tadının uyumuna kadar her şey olağanüstüydü. Cheesecake farklı yorumlanmış haliyle çok iyiydi. Görselliği böyle çok iyi olmamış mı? Tiramisu da bence fazlaca övgüyü hakediyordu, kahve yanına belki çok alınmadığından mı bu az ilgi diye düşündüm, bence denensin. Chocolate lava çok övülüyor ama lezzetli bi sufleydi sadece. Çok yoğun çikolata seviyorsanız bile 1 top dondurma ekletin bence çok baskın çikolata çünkü.

Porsiyonlar büyük ve aslında 2 kişilik, biz abarttık.. Fiyatları 7-9€ arasında değişiyor. Rezervasyon almayan, her gün açık olan bir mekan. Günün sıcak saatlerinde bile ağaçlar altındaki oturma alanlarıyla tercih edilesi olacaktır. Çalışanlarının çok tatlı olduğunu da söylemeden geçmiyim.

Planlarınıza dahil etmenizi çok tavsiye ediyorum. Umarım siz de aynı lezzeti alırsınız.