Suadiye rotasını bu kez sağlıklı seçimler de yapabileceğimiz mekanlardan seçmeye çalıştım. Sağlıklı/dengeli/diyet/hafif ne diyorsanız artık.

Tam olarak diyet listenize uyan öğünler belki bulamayabilirsiniz dışarıda ama ona oldukça yakın seçenekler bulacağınıza da eminim. Diyet yaparken ya da daha dikkatli beslenirken dışarıya çıkışlarımızın kısıtlanacağı düşüncesindeyseniz bundan hemen sıyrılın isterim. Çünkü asla öyle değil. Bunu sürekli gözü glutende olan böyle bi profili yöneten boğa burcu birinin söylediğini de unutmayın!

Sizi çok zorlayacak, yoğun gluten bulunduran mekanlarda arkadaşlarınızla buluşsanız bile kendinize uyan seçenekler bulabileceğiniz de bir gerçek. Bakınız Sour & Sweat. Vitrin kruvasanlarla çevrili olsa da bol salatalı bir omletle güne başlayabilirsiniz. Yanına yumuşak içimli sabah filtre kahvesiyle mis bi kahvaltı oldu benim için. Ayrıca yeni şube çok ferah, keyifli bir kahvaltı olacaktır.

Böyle yerlerde bulunmak sizi zorluyor olabilir. Bu da çok normal. O zaman napıyoruz, glutensiz seçenekleri fazlaca olan mekanlara yöneliyoruz. Mesela Crelo Coffee gibi. Suadiye’nin yenisi kendisi. Ben fit brownie’yi bölüşüp yanında yulaf sütlü kahvemi içtim. Siz dilerseniz kahvaltı ya da salatalı öğle menülerini de tercih edebilirsiniz.

Akşam yemeği buluşmaları için de eğer brasserie mekanlarını seçerseniz bence seçenek bulması biraz daha kolay olacaktır. Neni Brasserie de ona bir örnek. Böyle mekanların menüsü daha çeşitli olduğu için hem siz hem arkadaşlarınız kendine uyan lezzetli seçenekler bulmakta zorlanmayacaktır. Benim buradaki favorim ızgara levrek. Yine kahvaltı ve öğle menüsüyle de gününüze uygun seçenekler bulacağınızı düşündüğüm bir mekan.

Sadece fikir olması ve çekinceleriniz varsa bunlardan sıyrılmanız için böyle bir içerik paylaşmak istedim. Bana diyet mekanları paylaş deniyor da en diyet mekanı olmayan yerde de seçenek bulunuyor aslında. Yani her halükarda eğer gerçekten bunu istiyorsanız bir yolu bulunuyor. Umarım siz de seversiniz bu rotayı ve seçimlerimi. Rotadaki mekanların detayları aşağıda, rotanın instagramdaki bağlantısı ise yukarıda. Kaydetmeyi ve glutene yürürken bakmayı unutmayın!
.

Bu rotadaki mekanlar

Bu rotadnın haritası