Bu kez Moda Yoğurtçu Parkı çevresinde başlayan rota Göztepe Parkı’na kadar uzasın istedim. Numaralandırdığım sıraya göre mekanlara gittim ve yakınındaki parklarda yeşile doyduğum molalar verdim! Sizin için de özetliyorum hemen mekanları 🤍

Pikta: Renkli simitleriyle popüler olan kahvaltı ve öğle molaları için özellikle tercih edilesi mekan. İçerisi oldukça geniş.

Boter: Kalamış sahilinde günü kurtaran çok sevdiğim mekan. Çok tatlı minik bi arka bahçeleri var artık. Bu kez Restoran Haftası kapsamındaki menülerini denedim çok sevdim.

Bu kez uğramadığım ama hep önerdiğim bu rota üzerinde olan lezzetli mekanları özetliyorum.

Ronay’s Deli: Şef Ali Ronay’ın mekanı ve maalesef artık aktif olmadığı için rotada yer alamıyor.

Boden: Nitelikli kahveden, kaliteli kokteyllere, kahvaltıdan günlük çıkan taze menülerine kadar oldukça geniş menüsü var. Açık alanı yeterli büyüklükte.

Brekkie: Kruvasan diyince akla gelen ilk durak. Açık ve kapalı alanı büyük olsa da talep çok olunca paket alıp Yoğurtçu parkında tüketmek de iyi seçenek.

Primitif: Şef Burak Zafer’in mekanı. Moda’da böyle bahçeli yeri olan kaliteli içerikli burger, pizza yiyerek farklı biralar deneyebileceğimiz daha iyi yer yok.

Herise: Asude ve Bahadır Boğatır şeflerimizin yöresel lezzetleri sunduğu 3 masalı, şık restoranı. Menüleri mevsime göre her hafta güncelleniyor. Rez. şart.

Kalamışsia: Kahvaltı tabakları ve vitrindeki sağlıklı tatlıları çok seviliyor. Açık alanı geniş.

Fern: Kahveleri, kruvasanı ve profiterolü denedim ve beğendim. Dutch baby pancake buranın en popüleri. Açık alanı oldukça geniş.

Kronotrop: Menüsü oldukça geniş kahvecilerimizden. Kahvaltı kaseleri ve tabakları günün her saati doyurucu bi seçenek olabilir. Açık alanı çok geniş.

Naive: Burası bi çiçek kafe. Kahveleri başarılı. Sağlıklı tatlı ve tuzlu seçenekleri vitrinde. Açık alanı küçük.

Flân: Kruvasanları kadar tatlı tezgahı da iddialı bi mekan. Açık alanı yeterli. Kahvaltı ve tatlı saatleri için ideal.

Çok sevdiğim ve keyif aldığım bu rotayı kaydedip yeşile, maviye ve lezzetli sofralara doymak istediğinizde kullanabilirsiniz.

Bu rotadaki mekanlar

Bu rotadnın haritası