Sokaklarında yürümekten hiç bıkmayacağım Moda’da yeni açılan mekanlarla yeni rotalar yaptım size. Kahvaltı ve kahve molası için iki seçenek, akşam yemeği için iki seçenek ve ister öğlen ister akşam tercih edebileceğiniz dondurmacı önerisiyle epey günü kurtaracak rotalar oldu bence. Ben mekanları hızlıca özetlerken siz de kaydedebilirsiniz.

FRUNCH: Küçük ama sıcacık hissettiren bir dükkan. Gittiğimde sohbet ederken kurucularının da 4 İTÜ’lü kadın mühendis olduğunu görüp ekstra sevdim. Canım okulumuzdan. Kruvasanlar Nicel Bakes’den, lezzetli dokunuşlarıyla kahvaltı ve tatlıya dönüşen tabakları Frunch ailesinden. İster arkadaşlarla, ister tek, hem çalışmaya hem sohbete uygun. Pazartesi kapalı.

AMATA: Moda İskelesi’ne çok yakın açık alanı olan yeni mekanlardan. Kalabalık gruplarla gitmeye çok uygun büyüklükte. Kahvaltı ya da tatlı molaları için tercih edebilirsiniz. Bilgisayarla çalışmaya da çok uygun.

ASUMAN DONDURMA: Çikolata Dükkanı’nın minik dükkanı artık Asuman Dondurma oldu. Çikolatanın en iyi halini sunan Asuman tabii ki dondurmaya da bildiği yerden giriş yapmış, kendi çikolata kartelasından referansla birkaç çeşit dondurma var. Hepsi birbiriyle aşırı uyumlu olduğundan seçmekte çok zorlandım ve işin kötü yanı bütün kombinasyonları denemek istiyorum.

ARAFTA: Tarihi Moda İskelesi’ne inerken geniş bahçeli fine dining konseptli açılan yeni mekanımız. Ambiyansını çok sevdik, bahçesi bayağı ferah. Mezeler, ana yemek ve salatalarla lezzetli bir akşam yemeği yemiştik. Çalışanları da ilgili olunca gün güzel bitmişti. Unutmadan, rezervasyon gerekli.

ORORO: Moda’daki yeni bahçe şubesine gittik. Siz de diğer şubeden aşina olabilirsiniz buraya ama açık alanıyla bahçe şubesini daha çok seveceğinizi düşünüyorum. Dekorasyonu yine oldukça güzel. Sushiden ramene uzak doğu mutfağından birçok şeyi deneyebilirsiniz. Pazartesi hariç her gün açıklar.

İştee yeni mekanlarımız böyle. Hangilerini denediniz merak ettim yorumlarınızı.

Bu rotadaki mekanlar

Bu rotadnın haritası