Şişli’nin çeşitliliğini bu haritayı yaparken bi kez daha anladım. Daha tarihi yapısıyla Kurtuluş, daha hareketli haliyle Nişantaşı ve daha kültürel havasıyla Maçka Şişli’nin sadece bi kısmı. Bu çeşitlilik bazen yorucu gelse de sakinliğe kaçmak, lokal kalmak be keyif almak da bizim elimizde. Benim keyif almamı sağlayan bu rota sizi de mutlu eder umarım. Kaydetmeyi ve beğenmeyi unutmazsınız di mi di miii. Unutmadığınızı varsayıp rotaya geçiyorum.

İlk durak La Fiancee Bakery. Sokağa bakan banklara kurulup fırından taze çıkan kruvasan ya da tostlarla kahvaltı.

İkinci durak Cup of Joy. Bu bölgede sevdiğim çok kahveci var seçmek zor ama bu şube o kadar güzel ki her seferinde ayaklarım buraya getiriyor beni. Kahve yanına sağlıklı bar ve atıştırmalıklar lezzetli seçenek.

Üçüncü durak Dekk İstanbul. Bu rotanın ortaya çıkma amacı hadi artık Dekk’e gidelimdi. O yüzden burayı atlamayın çünkü çok leziz markalar var. Burası yeme içme eğlenme alanı olarak tasarlanan, farklı markaların kiosk/standlarının olduğu, açık hava sineması gibi etkinlikler düzenlenen bir etkinlik alanı. Rotada deniz yok ama Dekk’de deniz manzarası var. Müthiş markalar içinden biz Yumami ve Banko’yu tercih ettik.

Yemek durakları dışında burada önemli olan diğer şey tiyatro konser yerlerine çok yakın olmamız. Yani bu rotadaki her bi durak bi etkinlik öncesi ya da sonrasına denk düşebilir.

Takip etmenizi önerdiğim etkinlikler mekanlarıyla şöyle,
Harbiye Açıkhava Tiyatrosu’nda yaz konserleri
Tiyatro salonunda oyunlar
Küçükçiftlik Park’da konserler

Ve tabi Maçka Parkı da oturma dinlenme ya da yürüyüş için rotaya dahil olsun. Şehrin içinde kalan bu park adeta bi nefes
Rotayı sevdiğinizi umuyorum, yorumlarınızı bekliyorum

Bu rotadaki mekanlar

Bu rotadnın haritası