Bu sokaklara bayılıyorum. Sanki kocaman bi parkın içinde yaşam akıyormuş gibi geliyor. Kalabalıktan kaçmak istediğinizde Kozyatağı ve Bağdat Caddesi’nin Erenköy tarafları bence civarda en ideali.

Bu kez bir haritada iki rota var. Kahvaltı, dondurma ve akşam yemeği konseptinde bir gün. İstediklerinizi seçerek kendi akışınızı oluşturabilir, çevredeki parklar, sahiller ve müzelerle güzel bi gün geçirebilirsiniz.

KRUVASAN: Nişantaşı’dan bildiğimiz Kruvasan’ımız birkaç ay önce buraya açıldı. Yanına kardeşi Lokanta Kru’yu da alarak üstelik. Kocaman iç ve dış mekanıyla yer bulmakta zorlanmayacaksınız. Tatlı ve tuzlu kruvasan çeşitleriyle sabahtan akşama güzel seçimler yaparsınız bence. Her gün 08:00-17:00 arası açık. Ne kadar erken giderseniz favori kruvasanınıza tükenmeden ulaşırsınız tabi.

TEKİN USTA DONDURMA: Sonunda İstanbul’a geldiler. Benim için Datça bademiyle yapılan keçi sütlü bu bal badem yorumundan sonra özellikle tatil beldelerindeki sözde bal badem dondurmaları Tekin Usta’nın yanından geçemedi. Çok tavsiye.

ARAF İSTANBUL: Açık mutfak deneyimi sunan Araf’ta şefler menüden seçimlerimizi hazırlarken bize de izleme keyfi düşüyor. Menü az ve öz. Tabaklar çok lezzetli. Salı günleri kapalı ve rezervasyon şart.

MANKIND COFFEE: Kahveleriyle dikkati çekmeye başlayan Mankind kahvaltı tabakları ve tatlılarıyla lezzetli de bir mekan. Omletten ekmek üstü lezzetlere ya da acai bowl gibi seçeneklere kadar güzel bi menüye sahip. Bilgisayarı kapıp çalışmak için de uygun bir iç mekanı var, aklınızda olsun.

BANKO BURGER: Diyetiysenimden serbest akşam isteyip koştuğum Banko’cum. Burgerlerine zaten bayılıyorum ama artık yeni bahçesiyle de çok güzel. Damak tadınıza göre seçim yaptığınızda çok mutlu kalkacağınıza eminim. Banko klasik dahi o simple haliyle öyle iyi ki!

PASEO GELATO: Sorbe konseptinde en iyisi. Dönemsel ürünleri hep ilgi konusu ama bazı lezzetleri var ki illa her gittiğimde yemeliyim. Benim için o lezzet yanık süt & pirinç.

Yolunuzu düşürdüğünüze pişman olmayacağınız mekanlarımız işte böylee . Kaydetmenizi çok öneririm. Sevdiklerinizle paylaşırsanız da nasıl tatlı olur anlatamam

Bu rotadaki mekanlar

Bu rotadnın haritası